Çetin’den karne mesajı

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, yayımladığı karne mesajıyla öğrencilere, velilere ve öğretmenlere seslendi.

2021-2022 eğitim öğretim yılını huzur içinde tamamlamanın sevincini yaşadıklarını dile getiren Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız 2021-2022 eğitim öğretim yılını yüz yüze ve huzur içerisinde tamamlamış olmanın sevinç ve gururunu gönülden yaşıyoruz. Her eğitim öğretim yılında olduğu gibi bu sene de okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve anne-babalar, çocuklarımızın yarınlara daha mutlu, daha umutlu, daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösterdiler” ifadelerini kullandı.

Çetin, mesajında velilere hitaben, kırık not ve karne ile ilgili çağrıda bulunarak, “Başarılı öğrenciler, sevinç ve gururunu ailesi ve yakınları ile paylaşmanın hazzını yaşarken, düşük notlarla eve dönen öğrencilerin yaşadığı tedirginliği iyi anlamalı ve onların kendini yetersiz hissetmelerini, umutsuzluğa kapılmalarını, ailesinden azar işiteceği düşüncesiyle özgüven duygularının incinmesini engellemek için hassasiyet göstermeliyiz. Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı bir takım söylemlerden kaçınmalıyız. Sizlerin bu bilinci ve hassasiyeti taşıdığınıza olan inancımız tamdır” dedi.

Öğrencilerden de tatil sürecini iyi değerlendirmelerini isteyen Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, şöyle devam etti:

“Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, konu tekrarı yapmalı, ilgi alanınıza göre kendinizi geliştirmeli, bol bol kitap okumalı, gönüllülük çalışmaları yapmalı, hobilerinize göre sanatsal ve sportif faaliyetlere katılmalısınız. Bunların yanında, tatil programına, sevilen ve zararsız televizyon programlarını izlemeyi, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı da eklemelisiniz, ancak; tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız. 2021-2022 eğitim öğretim yılı sonu itibari ile İlkokulu bitirip, ortaokula devam edecek ve ortaokulu tamamlayıp ortaöğretim okullarına yani bir üst kademedeki eğitim kurumlarına devam edecek öğrencilerimiz ile ortaöğretimini tamamlamış olup hafta sonunda YKS sınavına girecek ve üniversiteye devam edecek öğrencilerimizin yolunuz açık olsun diyor, hayat boyu başarılar diliyorum.”

Son olarak öğretmenlere seslenen Çetin, “Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoşgörülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetişen öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle olur.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, Elbistan’ımız genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, okul personellerimize ve kıymetli velilerimize canı gönülden teşekkür ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyorum” cümleleri ile mesajını bitirdi.