Pekcan Şekerleme yenilenen yüzüyle hizmete devam ediyor

35 yıldan beri hizmet sunan Pekcan Şekerleme ve Kuruyemiş, yenilenen yüzüyle Elbistan’da hizmet vermeye devam ediyor.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’ın yöresel lezzetlerinden biri olan kavurga, taze çerez ve baharat çeşitleri satışı ile Hulusi Efendi Bulvarı FLO Mağazası civarında hizmet vermeye devam eden Pekcan Şekerleme ve Kuruyemiş’in açılış törenine Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, AK Parti ilçe yönetimi ve davetliler katıldı.

Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç’ın yaptığı duanın ardından iş yerinin açılış kurdelesi kesildi.

1987’den beri Elbistan’da hizmet verdiklerini belirten işletme sahibi Hacı Ömer Pekcan,  öresel lezzetleri günlük ve taze olarak Elbistan halkının beğenisine sunduklarını söyledi.

Pekcan, “Günlük kavrulan yöresel çerez kavurganın yanı sıra yine günlük kavrulan duble leblebi, duble fıstık içi, duble çekirdek kavuruyoruz, anında çekilip verilen taze kahve, anında çekilip verilen karabiber ve tüm baharat çeşitlerini müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Yöresel ürünlerimizden pekmez sucukları, pestil çeşitleri, lokum sucuk çeşitleri, taze cevizli şeker, bademli şeker ve birçok çeşitleri ile 1987’den bu güne aynı kalite ile hizmet veriyoruz. Satışa sunduğumuz yöresel lezzet kavurgayı ise Pekcan Kavurga adıyla satışa sunuyoruz. Kargo ile şehir dışından sipariş veren vatandaşlarımıza da kavurga gönderiyoruz. Yenilenen işyerimizin açılışına katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış ardından davetlilere aşure ikramında bulunuldu.

16 Haz 2022 - 17:36 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel