9 mahallede elektrik kesintisi yapılacak 

Akedaş Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, bakım onarım çalışması nedeniyle Elbistan’a bağlı 9 kırsal mahallede 3 saat sürecek elektrik kesintisine gidileceğini yapılacağını duyurdu.

Akedaş’tan yapılan duyuruya göre, Elbistan’a bağlı Küçükyapalak, Büyükyapalak, İncecik, Evcihüyük, Gökçek, Akarca, Sarıyatak, Hacıhasanlı ve Ovacık Mahalleleri’nde 15 Haziran Çarşamba günü 09.00 ile 12.00 saatleri arasında elektrik kesintisine gidileceği belirtildi. Çok sayıda abonenin 3saat boyunca elektriksiz kalacağı bakım onarım çalışmaları nedeniyle yapılacak kesinti süresince; vatandaşlardan elektrik ile çalışan cihazlarını devreden çıkartması istendi.

Ayrıca, yapılacak çalışmaların programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği, jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayrıcını açmaları, detaylı bilgi almak ve herhangi bir sorundan kaynaklanan problemler için 186 Akedaş elektrik arıza hattını aramaları hatırlatıldı.

 

 

14 Haz 2022 - 16:54 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel