Karaelbistan’a da doğal gaz gelsin diye 1000 imza topladı

Karaelbistan Mahalle Muhtarı Veli Çınar, mahalle halkının da doğal gaz imkanına kavuşması için başlattığı kampanyada yaklaşık 1000 kişiden imza topladığını söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

TOKİ konutları için döşenecek hattan tüm mahallenin faydalanmasını istediklerini belirten Çınar, “Mahallemiz bu nimetten yoksun kalmasın” dedi.

Karaelbistan’ın, ilçenin kırsaldaki en yüksek nüfusa sahip mahallelerden biri ve ilçe merkezi ile de iç içe geçtiğini hatırlatan muhtar Veli Çınar, “Mahallemiz, nüfusu itibariyle Elbistan’ın en büyük kırsal mahallelerinden biri. Buradaki meskenlerin çoğu sobayla ısınıyor. Mahalle halkının gelir düzeyi de oldukça düşük. Bu yüzden artan odun-kömür fiyatları halkımızın belini büküyor. Elbistan ilçe merkezinde 4 yıl önce kullanılmaya başlayan doğal gazın, mahallemizde yapımı devam eden TOKİ konutlarına da verilmesi gündemde. Şuan ki durumda doğal gaz kullananlar daha ekonomik ısınıyor. Biz de mahalle halkı olarak bu nimetten yararlanmak istiyoruz. Bu amaçla imza kampanyası başlattık. Yaklaşık 1000 imza topladık. İmzaları da Elbistan Kaymakamlığına, ARMADAŞ’a ve AK Parti Elbistan İlçe Başkanlığı’na ulaştırdık” şeklinde konuştu.

ARMADAŞ yetkilileri ile de görüştüğünü anımsatan Karaelbistan Mahalle Muhtarı Veli Çınar, “Bölgemizde bulunan hastaneler ve TOKİ konutları sayesinde doğal gazın kısa zamanda ulaştırılacağını düşünüyoruz. ARMADAŞ yetkilileri ile de bu konuda görüştük. İlçe merkezine yoğunluk verdiklerini ve diğer bölgelerle ilgili de ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. Mahallemizde, doğal gaz öncesinde tapu ve imar konularının da çözüme kavuşturulması gerekiyor. Bu konuların da belediyemiz tarafından bir an önce çözülmesini bekliyor ve talep ediyoruz. Bölgemize ve mahallemize yapılan büyük hizmetlerden dolayı başta AK Parti Grup Başkanvekili Sayın Mahir Ünal beye, Elbistan Belediye Başkanı Sayın Mehmet Gürbüz’e, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş beye ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

14 Haz 2022 - 16:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel