Hulusi Efendi Vakfı ‘Hayır Çarşısı’ açtı

Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Elbistan Temsilciliği, fakir öğrenciler ve ihtiyaç sahibi aileler yararına gıda, el işi ve hazır giyimden oluşan bir kermes açtı.

Haber albümü için resme tıklayın

‘Her Canlıya Hizmet' felsefesi ile kurulan vakfın, hanımlar kolu olan Şefkat Gülleri tarafından Dulkadiroğlu Caddesi Candargazi İşhanı karşısındaki Hayır Çarşısı kermesi, 22 Haziran’a kadar açık kalacak.

Hayır Çarşısı’nın açılışı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile yapıldı. Hayır Çarşısı kermesinde; vakıf gönüllüsü kadınların el emeği göz nuru ile hazırladıkları gıda ürünleri ile tekstil malzemeleri yer alıyor. Kermesten elde edilecek gelir ile ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere yükseköğrenim, ortaöğrenim ve barınma bursu verilecek. Ayrıca, kimsesiz, dul ve yetimlerin yakacak, giyecek ve yiyecek ihtiyaçlarının karşılanacağı, fakir çocukların sünnet ettirileceği, sağlık kuruluşlarının tıbbi cihaz, tefrişat vs. konularda destek olunacağı, yaşlı, yatalak ve maddi imkânı olmayanlara sağlık taraması ve ilaç için maddi yardımla birlikte sıcak yemek yardımında bulunacağını belirtildi.

Kermese katılanlara açılıştan sonra çeşitli yiyecekler ikram edildi.

 

 

13 Haz 2022 - 18:20 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel