Hayat Boyu Öğrenme Haftası Ekinözü’nde dolu dolu kutlandı

Hayat Boyu Öğrenme Haftası, Ekinözü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde etkinliklerle kutlandı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Ekinözü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Hayat Boyu Öğrenme Haftası çerçevesinde ilk olarak ‘Sıfır Atık Kütüphanesi’ açtı. Geri dönüşüm malzemelerinden yapılan Sıfır Atık Kütüphanesi’nin açılışı Ekinözü Kaymakamı Abdulhamit Bağış tarafından yapıldı. Açılışa; İlçe Emniyet Amiri Bahadır Taphasan, İlçe Jandarma Komutanı Sedat Ahmet Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, daire amirleri, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kütüphane açılışının ardından KAMEK Kurs merkezinde etkinliklere devam edildi. Burada ise giyim-üretim, el sanatları ve resim sergisi açılışları yapıldı. Birbirinden hünerli ellerde ürünlere dönüşen bebek elbiseleri, yetişkin kıyafetleri, pike takımları, seccadeler ve daha birçok ürün misafirlerin beğenisine sunuldu. İlçe kaymakamı Abdulhamit Bağış sergilenen ürünler hakkında kurs öğretmeni Refika Kocakaya ve usta öğretici Sevda Kaçan’dan bilgi aldı.

Daha sonra Ekinözü Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde güzel sanatlar fakültesine hazırlanan öğrencilerin yapmış oldukları resimlerin yer aldığı sergi gezildi. Çizgilerin sanata dönüştüğü sergiyi gezen ilçe protokolü öğrencilere katılım belgesi verdi.

Etkinlikler, HEM bünyesindeki bağlama kursu öğrencilerinin sunduğu müzik ziyafeti ile son buldu.

 

11 Haz 2022 - 16:52 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel