Jandarmadan traktör sürücülerine hayat kurtaran uyarı

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik timleri, traktör ve tarım araçların karıştığı trafik kazalarının önlenmesi maksadıyla çiftçilere yönelik eğitim verdi.

Haber albümü için resme tıklayın

Jandarmanın sorumluluk sahasında bulunan mahallelerdeki eğitimlerde, traktör sahipleri tek tek dolaşılarak özellikle sürücülerin traktör altında kalarak ölmesi veya yaralanmasını engelleyen koruma çerçevesi (ROBS demiri) kullanmaları istendi. Ayrıca, kazaların önlenmesi ve traktörlerin trafikteki görünürlüğünün arttırılması amacıyla da römorkların arkasına reflektör takılarak kullanılması, traktör üzerine monte edilen sarı çakarlı lambanın taktırılarak kullanılması ve traktörlerin sigorta-muayenesinin yapılması konusunda yerinde bilgilendirme ve denetim faaliyeti icra edildi.

Üreten, üretilene değer katan, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan çiftçilerin canlarının yanmaması için her türlü çalışmayı yapacaklarını belirten jandarma ekipleri, Haziran ayı başında Andırın ilçesinde kabin-koruma çerçevesi demiri bulunmayan traktörün devrilmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiğini de anımsattı.

11 Haz 2022 - 16:43 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel