Karahasanlılar Federasyonu’ndan Mehmet Göçer’e ‘Altın Kalem’ ödülü

Karahasanlılar Federasyonu’nca başlatılan proje çerçevesinde verilen ‘Altın kalem’ ödülünün ilk sahibi, Elbistanın Sesi Gazetesi’nin kurucusu duayen gazeteci-yazar Mehmet Göçer oldu.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Karahasanlılar Federasyonu, topluma hizmet etmiş kişi ve kurumların başarılı hizmetleri ve çalışmalarını ön plana çıkarmak; onure etmek ve örnek göstermek amacıyla çeşitli dallarda ödül verilmesine yönelik bir proje başlattı. Bu çerçevede, basın yayın alanında “altın kalem”, çevre alanında “örnek çevre projesi”, spor alanında “en başarılı sporcu”, gençlik alanında “başarılı ve örnek genç” ve toplumsal hizmet alanında “en başarılı sosyal proje” ödülleri verilecek.

Bu özel çalışmanın ilk ödülü ise Elbistanın Sesi Gazetesi’nin kurucusu duayen gazeteci-yazar Mehmet Göçer’in oldu. Göçer’e, basın yayın alanındaki ‘Altın Kalem’ ödülünün takdimi için düzenlenen törene Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı, Karahasanlılar Federasyonu Başkanı İbrahim Şahin, Belediye Meclis Üyesi Ali Demir, Karahasanuşağı Muhtarı Mahut Aktaş, İkizpınar Muhtarı Kazım Edizer, Kavaktepe Muhtarı Aligül Şahin ve Karahasanlılar Derneği Kurucu Başkanı Derviş Kahraman katıldı.

Burada bir konuşma yapan Karahasanlılar Federasyonu Başkanı İbrahim Şahin, federasyonun çalışmalarına ilişkin bilgi aktardı.

Federasyon olarak 19 yıldır faaliyet gösterdiklerini belirten Şahin, şunları söyledi:

“Biz Karahasanlılar Federasyonu merkezi Avrupa’da bulunan fakat gönülleri Türkiye’de olan vatandaşlarımızın kurduğu bir organizasyon olup, 19 yıldır faaliyet göstermekteyiz. Faaliyet alanlarımız, öncelikli olarak geleceğimiz olan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs desteği, bunun yanında ihtiyaç sahiplerine nakdi yardım, okul, cami ve çevre ile ilgili köylerimizin sorunlarını giderme konularında hizmet yardımları şeklinde olmaktadır. Ayrıca Avrupa’da gençlere ve oradaki toplumumuzun farklı kesimlere hitap eden gelenek-görenek ve manevi değerlerini yaşatmak amacıyla faaliyetler düzenlemekteyiz.

Bu hizmetleri yaparken hiçbir maddi çıkar beklenilmemekte tamamen kamu yararına faydalı olma prensibi dahilinde hareket edilmektedir. Ayrıca, Kahramanmaraş’taki kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinin, gurbetçi hemşerilerimizin, akademisyenleri, üniversite gençliğimizin ve köylülerimizin katıldığı Karahasanlılar buluşmasını Elbistan da köylerimizde düzenlenmesine öncülük etmekteyiz. Bu toplantılarda amaç toplumun kopuk gibi görünen bütün kesimlerinin bir araya getirilmesi ve var olan gelenek göreneklerin sürdürülmesidir.”

Bu yıl, biri Avrupa’da diğeri de Türkiye’de olmak üzere 2 yeni faaliyet gerçekleştireceklerini bildiren Şahin, “Bütün bunların yanında, hizmet alanımızı genişletmek amacıyla biri bölgemizde diğeri de Avrupa’da olmak üzere 2 yeni faaliyet alanı belirledik. Bunlar birincisi, Karahasanlılar Federasyon’u olarak Avrupa’da ismimizi taşıyacak olan bir uluslararası yarı maraton koşusu düzenleme kararı alındı. Bu faaliyet gurbetçi olarak giden bizlerin düzenleyecekleri ilk maraton yarışı olacaktır. Bizim üyelerimiz ve yönetim kurulumuz 9 Avrupa ülkesine dağılmış durumda, bundan sonra Allah’ın izin ile toplumumuzun hayrına olacak yeni hizmetlere öncülük etmek amacıyla biz de varız demeye adayız.

İkinci faaliyetimiz, toplumumuza hizmet etmiş şahsiyetlerin/kurumların örnek alınacak hizmetlerini ön plana çıkarmak ve kendilerine teşekkürlerimizi sunmak için basın yayın alanında “altın kalem”, çevre alanında “örnek çevre projesi”, spor alanında “en başarılı sporcu”, gençlik alanında “başarılı ve örnek genç” ve toplumsal hizmet alanında “en başarılı sosyal proje” ödüllerinin verilmesi kararlaştırılmıştır.

Altın Kalem ödülünün sahibi olan Bu ödül törenine ilk kez bu salonda bismillah diyerek başlamış oluyoruz. Bütün bu amaçlar doğrultusunda basın yayın alanında “Altın Kalem” ödülü için oluşturulan değerlendirme kurulumuz, yaptığı değerlendirmede bölgemize büyük hizmetlerde bulunmuş, geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü kuran, doğru haberciği kendine şiar edinen, toplumumuzun bütün kesimlerini birleştiren, ötekileştirmeyen, zor zamanlardan bile doğru haber yapmaktan çekinmeyen, duayen gazeteci ve yazar Sayın Mehmet Göçer Beyefendi ‘Altın Kalem’ ödülüne layık görmüştür.

Sayın Mehmet Göçer ağabeyimizi yapmış olduğunuz bu hizmetlerden dolayı kutlarım. Allah ömrünüzü uzun kaleminizi daime güçlü kılsın” ifadelerini kullandı.

Göçer’in ‘Altın Kalem’ ödülü, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı tarafından takdim edildi.

Başsavcı Ormancı, “Mehmet Amca, duayen bir gazeteci, usta bir kalemdir. Bu düşünceden dolayı Karahasanlılar Federasyonu’nu tebrik ediyorum. Federasyonun örnek çalışmalarını takip ediyorum. Gerçekten çok güzel projeler hayata geçiriyorlar. Mehmet Amca’nın kalemi keskin olsun. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Ödülün kendisi için anlamının büyük olduğunu dile getiren duayen gazeteci-yazar Mehmet Göçer de, “Bu ödüle layık olmaya devam edeceğim. Karahasanlılar Federasyonu’na teşekkür ediyorum” dedi.

10 Haz 2022 - 17:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelKİRALIK DAİRE

Yunus Emre Mahallesi Karanfil Sitesi Güney Cepheli 180 m2 3+1 Adliye Karşısındaki  Doğalgazlı Dairem Kiralıktır. KAMU PERSONELİ TERCİHİMİZDİR

0543 607 53 33

YEMEK VE TEMİZLİK

istasyonumuzda yemek ve temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere bayan çalışma arkadaşları aranmaktadır. başvuruların şahsen istasyon adresimize yapılma...

0(344) 415 17 49 ELBİ̇STAN ENSAR PETROL (OPET)

Aşçı Aranıyor

Şirket Şantiyemizde kahvaltı,yemek,akşam yemeği çay servisi gibi işleri yapabilecek temiz çalışan bay ya da bayan 45 yaş üstü olmayan personel aranmak...

0(344) 413 13 23 EMEL MADENCİLİK SAN.TİC.LTD.ŞTİ

KİRALIK DAİRE

Pınarbaşı mahallesi Tapu Müdürlüğü Karşısı 3+1 Doğalgazlı dairem kiralıktır.

0505 631 56 00

KİRALIK DAİRE

Kızılcoba Mah Anadolu Lisesi Civarı 3+1 doğalgazlı dairem kiralık.

0542 535 64 65

Kiralık Daire

Köprübaşı Mahallesi, Gariplik Caddesi Göktürk Apartmanı No.19 Kiralık, eşyalı, doğal gazlı, güneş enerjili, okula ve çarşıya yürüme mesafesinde 2+1 da...

0(552) 881 92 84 AYŞE EKİCİ

BAYAN ELEMAN ARANIYOR

Optik sektöründe diksiyonu düzgün ikna kabiliyeti kuvvetli tecrübeli yada tecrübesiz bayan eleman aranıyor.. Müraacaatlar şahsen yapılacaktır.yer. Yaş...

413 20 00

Öğretmen aranıyor

Merkezimize ;Özel eğitim öğretmeni (Lisans) veya Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursuna katılmış olan Sınıf Öğr...

YENİ HAYAT REHABİLİTASYON MERKEZİ

SATILIK TARLA

Çiçek mahallesinde örme yol mevki 894.parsel 5 dönüm 250 m2 olan tarlam satılıktır.Zübeyir Çoban

0505 866 66 95 - 0505 389 79 12

KİRALİIK DAİRE

Eğitim öğretim boyunca şehir dışından gelecek olan öğretmenler için kiralık 1artı 1. Şehrin göbeğinde öğretmen evininin karşısında eşyalı olarak İster...

SÜLEYMAN BEY