Karahasanlılar Federasyonu’ndan Mehmet Göçer’e ‘Altın Kalem’ ödülü

Karahasanlılar Federasyonu’nca başlatılan proje çerçevesinde verilen ‘Altın kalem’ ödülünün ilk sahibi, Elbistanın Sesi Gazetesi’nin kurucusu duayen gazeteci-yazar Mehmet Göçer oldu.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Karahasanlılar Federasyonu, topluma hizmet etmiş kişi ve kurumların başarılı hizmetleri ve çalışmalarını ön plana çıkarmak; onure etmek ve örnek göstermek amacıyla çeşitli dallarda ödül verilmesine yönelik bir proje başlattı. Bu çerçevede, basın yayın alanında “altın kalem”, çevre alanında “örnek çevre projesi”, spor alanında “en başarılı sporcu”, gençlik alanında “başarılı ve örnek genç” ve toplumsal hizmet alanında “en başarılı sosyal proje” ödülleri verilecek.

Bu özel çalışmanın ilk ödülü ise Elbistanın Sesi Gazetesi’nin kurucusu duayen gazeteci-yazar Mehmet Göçer’in oldu. Göçer’e, basın yayın alanındaki ‘Altın Kalem’ ödülünün takdimi için düzenlenen törene Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı, Karahasanlılar Federasyonu Başkanı İbrahim Şahin, Belediye Meclis Üyesi Ali Demir, Karahasanuşağı Muhtarı Mahut Aktaş, İkizpınar Muhtarı Kazım Edizer, Kavaktepe Muhtarı Aligül Şahin ve Karahasanlılar Derneği Kurucu Başkanı Derviş Kahraman katıldı.

Burada bir konuşma yapan Karahasanlılar Federasyonu Başkanı İbrahim Şahin, federasyonun çalışmalarına ilişkin bilgi aktardı.

Federasyon olarak 19 yıldır faaliyet gösterdiklerini belirten Şahin, şunları söyledi:

“Biz Karahasanlılar Federasyonu merkezi Avrupa’da bulunan fakat gönülleri Türkiye’de olan vatandaşlarımızın kurduğu bir organizasyon olup, 19 yıldır faaliyet göstermekteyiz. Faaliyet alanlarımız, öncelikli olarak geleceğimiz olan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs desteği, bunun yanında ihtiyaç sahiplerine nakdi yardım, okul, cami ve çevre ile ilgili köylerimizin sorunlarını giderme konularında hizmet yardımları şeklinde olmaktadır. Ayrıca Avrupa’da gençlere ve oradaki toplumumuzun farklı kesimlere hitap eden gelenek-görenek ve manevi değerlerini yaşatmak amacıyla faaliyetler düzenlemekteyiz.

Bu hizmetleri yaparken hiçbir maddi çıkar beklenilmemekte tamamen kamu yararına faydalı olma prensibi dahilinde hareket edilmektedir. Ayrıca, Kahramanmaraş’taki kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinin, gurbetçi hemşerilerimizin, akademisyenleri, üniversite gençliğimizin ve köylülerimizin katıldığı Karahasanlılar buluşmasını Elbistan da köylerimizde düzenlenmesine öncülük etmekteyiz. Bu toplantılarda amaç toplumun kopuk gibi görünen bütün kesimlerinin bir araya getirilmesi ve var olan gelenek göreneklerin sürdürülmesidir.”

Bu yıl, biri Avrupa’da diğeri de Türkiye’de olmak üzere 2 yeni faaliyet gerçekleştireceklerini bildiren Şahin, “Bütün bunların yanında, hizmet alanımızı genişletmek amacıyla biri bölgemizde diğeri de Avrupa’da olmak üzere 2 yeni faaliyet alanı belirledik. Bunlar birincisi, Karahasanlılar Federasyon’u olarak Avrupa’da ismimizi taşıyacak olan bir uluslararası yarı maraton koşusu düzenleme kararı alındı. Bu faaliyet gurbetçi olarak giden bizlerin düzenleyecekleri ilk maraton yarışı olacaktır. Bizim üyelerimiz ve yönetim kurulumuz 9 Avrupa ülkesine dağılmış durumda, bundan sonra Allah’ın izin ile toplumumuzun hayrına olacak yeni hizmetlere öncülük etmek amacıyla biz de varız demeye adayız.

İkinci faaliyetimiz, toplumumuza hizmet etmiş şahsiyetlerin/kurumların örnek alınacak hizmetlerini ön plana çıkarmak ve kendilerine teşekkürlerimizi sunmak için basın yayın alanında “altın kalem”, çevre alanında “örnek çevre projesi”, spor alanında “en başarılı sporcu”, gençlik alanında “başarılı ve örnek genç” ve toplumsal hizmet alanında “en başarılı sosyal proje” ödüllerinin verilmesi kararlaştırılmıştır.

Altın Kalem ödülünün sahibi olan Bu ödül törenine ilk kez bu salonda bismillah diyerek başlamış oluyoruz. Bütün bu amaçlar doğrultusunda basın yayın alanında “Altın Kalem” ödülü için oluşturulan değerlendirme kurulumuz, yaptığı değerlendirmede bölgemize büyük hizmetlerde bulunmuş, geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü kuran, doğru haberciği kendine şiar edinen, toplumumuzun bütün kesimlerini birleştiren, ötekileştirmeyen, zor zamanlardan bile doğru haber yapmaktan çekinmeyen, duayen gazeteci ve yazar Sayın Mehmet Göçer Beyefendi ‘Altın Kalem’ ödülüne layık görmüştür.

Sayın Mehmet Göçer ağabeyimizi yapmış olduğunuz bu hizmetlerden dolayı kutlarım. Allah ömrünüzü uzun kaleminizi daime güçlü kılsın” ifadelerini kullandı.

Göçer’in ‘Altın Kalem’ ödülü, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı tarafından takdim edildi.

Başsavcı Ormancı, “Mehmet Amca, duayen bir gazeteci, usta bir kalemdir. Bu düşünceden dolayı Karahasanlılar Federasyonu’nu tebrik ediyorum. Federasyonun örnek çalışmalarını takip ediyorum. Gerçekten çok güzel projeler hayata geçiriyorlar. Mehmet Amca’nın kalemi keskin olsun. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Ödülün kendisi için anlamının büyük olduğunu dile getiren duayen gazeteci-yazar Mehmet Göçer de, “Bu ödüle layık olmaya devam edeceğim. Karahasanlılar Federasyonu’na teşekkür ediyorum” dedi.

10 Haz 2022 - 17:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel