Elbistan Fen Lisesi’nden gururlandıran bir başarı daha

Elbistan Fen Lisesi’nin 2 öğrencisi,  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ulusal çapta organize edilen “Limitless Makers” programındaki iki aşamalı sınavı başarıyla geçerek projede yer almaya hak kazandı.

Büyütmek için resme tıklayın

“Limitless Makers” Programı kapsamında bakanlık tarafından katılmaya hak kazanan okullardan öğrenciler birinci aşama sınavına alındılar. Birinci aşama sınavı geçen öğrenciler tekrar ikinci bir sınava tabi tutularak projeye kabul edilecek Türkiye geneli 50 öğrenci ve 10 yedek öğrenci belirlendi. Elbistan Fen Lisesi gurur verici bir başarı göstererek 2 öğrencisi ile projede asil listeye girmeye hak kazandı. Ulusal çaptaki bu projeye il genelinden 2 fen lisesi katılmıştı. Elbistan Fen Lisesi’nin öğrencileri il genelinden projede Kahramanmaraş’ı temsil etme hakkını da kazanmış oldu.

Proje ile ilgili bilgi veren Elbistan Fen Lisesi Müdürü Mikail Şahin, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ulusal çapta organize edilen “Limitless Makers Programı öğrencilere akademik girişimcilik alanında eğitim vermeyi amaçlayan ve insanlık yararına teknoloji üretim basamaklarını öğrencilerin kavramasını sağlamak adına tasarlanmış dört haftalık bir programdır. Bu proje Gençlik ve Spor Bakanlığının bir projesidir. Gençlerin kendileri hakkında daha fazla bilgi edinmesi ve gerçek tutkularını, yeteneklerini ve amaçlarını keşfetmesi için içsel bir yolculuğa çıkmalarını hedefleyen bir program olacaktır” dedi.

Öğrencilerin İstanbul’da dört haftalık eğitime tabi tutulacağını bildiren Şahin, “Bu projeye katılacak öğrencilerimiz, İstanbul'da dört haftalık bir eğitime tabi tutulacak. Bu aşamada; akademisyenler, girişimciler ve gençler tarafından yürütülen sunumlar, bilim odağında tartışmalar ve son derece ilgi çekici uygulamalı etkinlikler gerçekleştirilecek. Öğrencilerimiz, üretim odaklı zihniyetin nasıl geliştirileceğini ve bu teknolojileri dünya üzerinde olumlu bir etki oluşturacak çözümler sunmak için fikir ve yeteneklerini nasıl uygulayacaklarını öğrenecekler.

Programa dahil olan öğrenciler; teknik girişimlerin kurulum aşamalarının neler olduğu ve değerlendirme parametrelerinin nasıl belirlendiği kavrayacak. Fikir üretmeden bilgi üretimine geçişte kullanılacak metodolojileri öğrenecek. Alanında başarılı olmuş, yenilikçi teknolojiler üzerine çalışan girişimci ve akademisyenlerle bir araya gelebilecekler. Bu projeye dahil olabilme başarısını gösteren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Bu gurur verici başarı ve böyle önemli bir projede Kahramanmaraş’ı temsil etmenin onuruyla tüm Elbistan Fen Lisesi ailesine emekleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin de, bu önemli projeye katılmaya hak kazanan öğrencileri ve başarıdaki katkılarından dolayı okul yönetimi ile öğretmenlerini tebrik etti.

10 Haz 2022 - 17:37 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel