Sınava giren öğrencilere yüz bin dua ile manevi destek oldular

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimleri Proje Okulu’nca sınava girecek öğrencilere manevi destek amacıyla okunan 50 hatim ve 50’şer bin de Fetih ile Yasin surelerinin duası yapıldı.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimleri Proje Okulu öğrencileri, YKS ve LGS sınavına katılan adaylara, manevi destek olmak için 50 hatim, 50 bin Fetih Suresi ve 50 bin de Yasin suresi okudu. Manevi destek projesinde okunan sure ve hatimlerin duasının yapılması için okul bahçesinde tören düzenlendi. Törene, Elbistan ilçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, Şube Müdürleri Alparslan Ceran, Mehmet Yılmaz ve Yahya Acer, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan okul müdürü Süleyman Dere, “Okulumuzda pandemi sonrasında öğrencilerimizin öğrenim kayıplarını en aza indirmek ve okula olan bağlılıklarını arttırmak amacıyla birçok projeyi hayata geçirmeye çalıştık. Okulumuz pansiyonunda her perşembe günü hatim ve Yasin programları ile öğrencilerimize sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerim öğrenen ve öğreteninizdir hadisi şerifine nail olmaya çalıştık. Kur’an-ı Kerim okumalarını teşvik etmek için tüm okul öğrencilerimize her Cuma çeşitli ikramlarda bulunduk. Ramazan ayında 60 ailemize gıda kolisi desteğinde bulunduk.

YKS ve LGS’nin yaklaşması dolayısıyla manevi destek projesini hayata geçirdik. Dua, en şerefli varlık olan insanın Allah’ın yüce katındaki en önemli kulluğudur. Öğrencilerimiz, derslerini, kurslarını, etütlerini ve denemelerini yaparak fiili dualarını ortaya koydular. Bizler de okuduğumuz dualarla onlara destek olmak istedik. Onların başarısı için en güzel hediye bu dualar olacaktır. Tüm öğrencilerimize Rabbim zihin açıklığı versin. Bu projelerin geleneksel ve okulumuzun bir kültürü olmasını amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra mikrofona davet edilen Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin ise, kendisi açısından özel bir yeri olduğunu belirttiği programın hazırlanmasında emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ederek, “Bu muhteşem binanın yapısına uygun, bu öğrencilerin milli ve manevi değerlerine bu kadar bağlı olduğunu görmek bizleri çok mutlu ediyor. Elbistan’ın gençlerinin ne kadar doğru bir yolda olduğuna hep beraber şahit oluyoruz. Özellikle okulların ruhuna uygun her okulun kendi özeliyle birlikte gerçekleştirilen bu tarz programların her zaman desteklediğimizi, yanınızda olacağımızı ve nerede isterseniz elinizden tutacağımızı ve bunun bir kültür haline gelmesini çok istiyoruz. Herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 50 hatim, 50 bin Fetih Suresi ve 50 bin de Yasin suresinin duası yapıldı. Programın sonunda davetlilere ve öğrencilere yemek ikramında bulunuldu.

10 Haz 2022 - 17:33 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel