Siyer-i Nebi yarışmasında ter dökecekler

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) düzenlediği Siyer-i Nebi yarışmasının Elbistan ayağı, çok sayıda ortaokul ve lise öğrencisinin katılımıyla hafta sonu gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Anadolu Gençlik Derneği (AGD) işbirliği ile Türkiye ve Elbistan Genelinde ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Peygamberimiz Hz. Muhammed'in hayatı konulu Siyer-i Nebi yarışmasına sayılı günler geldi. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl online olarak yapılan sınav, bu sene yeniden yüz yüze gerçekleştirilecek.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Elbistan Temsilcisi Muhammed Yıldırım, sınavın 11 Haziran Cumartesi günü yapılacağını söyledi.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin katılacağı sınavın Ali Tekinsoy Ortaokulu’nda gerçekleştirileceğinin bilgisini veren Yıldırım, “Elbistan genelinde yarışma kitabını okuyan pek çok liseli ve ortaokullu öğrenci sınavda ter dökecek. Ortaokul düzeyinde birinci olacak öğrencimize çeyrek altın, ikinciye gram altın ve üçüncüye de yarım gram altın vereceğiz. Lise düzeyinde de ödüllerimiz aynı şekilde olacak. Sınava katılacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz” dedi.

 

09 Haz 2022 - 18:57 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel