Robot Elbis’le Türkiye birincisi olan gençlere hediye

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, ‘Robot Elbis’ adını verdikleri robotla Türkiye birincisi olan Elbistan Gençlik Merkezi’nin ‘Amfibot’ takımını makamında ağırladı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Gençlik Merkezinin bir yıl önce düzenlediği robotik kodlama eğitimlerine katılan Elbistanlı gençlerimiz Bursa’da düzenlenen Gelecek Nesil Bilim Turnuvasında "robot tasarım’ kategorisinde’ Türkiye birincisi olarak önemli bir başarı elde etti.

Türkiye birincisi ‘Amfibot’ takımı, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir’i makamında ziyaret etti. Kaymakam Demir, öğrenciler ve öğretmenleri ile yakından ilgilenerek ‘Robot Elbis’in’ özellikleri hakkında kapsamlı bilgi aldı.

Takıma hediye takdim eden Kaymakam Demir, yaptığı değerlendirmede ise, Gönüllülük faaliyetlerinin çeşitliğinin arttırılması, yeni yöntem ve araçların geliştirmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı,  GIZ Alman Uluslararası İş birliği Kurumun ve Küresel Akıl Derneğiyle Elbistan Gençlik Merkezimizin ortaklaşa yürüttüğü  “Next Generation Science | Gelecek Nesil Bilim” projesi kapsamında Elbistanlı gençlerimizin almış olduğu Robotik Kodlama, BBC Microbit ve 3D yazıcı eğitimlerimizin sonucunda elde ettiğimiz başarının bugün gururunu yaşıyoruz. Bilimin meşalesini taşıyan ve bize bu gururu yaşatan gençlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

09 Haz 2022 - 18:45 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel