Çevre ve doğa resimleri ile yarıştılar

KASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden Elbistan Atık Su Arıtma Tesisi Projesi kapsamında, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftasına özel düzenlenen resim yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.

Haber albümü için resme tıklayın

İlkokul, ortaokul ve liseler arasında gerçekleştirilen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Misak-ı Milli Konferans Salonu’ndaki törenle takdim edildi.

Burada bir konuşma yapan Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin: “Atık su hava kirliliği bizim bilinçlenmemiz, tedbir almamız gereken konulardır. Bu noktada yapılan çalışmaları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman destekliyoruz” dedi.

KASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Uzunlar ise, Kızılderililerin, ‘Doğayı atalarımızdan miras almadık, çocuklarımızdan ödünç aldık’ sözünü hatırlatarak, “Aslında güzel bir söz ama biz buna katılmıyoruz daha doğrusu biz böyle söylemiyoruz. Doğa, can, mal, hava, toprak, su Allah'ın bir emaneti ve bizler emaneti korumak için üstümüze düşen görevi yapmak zorundayız çünkü bu bizim ihtiyacımızdır" ifadelerini kullandı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü Ve Dünya Çevre Haftası münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz resim yarışmasında; ilkokul kategorisinde " su ve yaşam" temalı çalışmalarda; İstiklal İlkokulundan "hayat" isimli eseriyle Şuranur Yalçın birinci, Alembey Hasan Hüseyin Köseoğlu İlkokulundan "su hayattır" isimli eseriyle Berat Gök ikinci, Karaelbistan Osmangazi İlkokulundan "suyun kıymeti" adlı eseriyle Şevval Karakuş üçüncü oldu.

Ortaokul kategorisinde "çevremiz ve geleceğimiz" temalı çalışmalarda; Karaelbistan Ortaokulu’ndan "yarınlar geleceğimizdir” adlı eseriyle Feyza Sultan çelik birinci, Elbistan Anadolu İmam Hatip Ortaokulundan "çevremiz ve geleceğimiz" isimli eseriyle Zeynep Özgül ikinci, Elbistan Anadolu İmam Hatip Ortaokulundan "çevre bilinciyle ışık tutmak” isimli eseriyle Nursena Aydın üçüncü oldu.

Lise kategorisinde Dulkadiroğlu Anadolu Lisesinden" vurgun" isimli eseriyle Sinem Şafak birinci, Anadolu İmam Hatip Lisesinden "dünyanın yok oluşu” isimli eseriyle Mehmet Engin ikinci, Elbistan Anadolu Lisesinden "küresel ısınma ve çevremiz” isimli eseriyle Işılsı Tekin üçüncü oldu.

Program, dereceye giren ve katılım sağlayan tüm öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

09 Haz 2022 - 18:42 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel