Nurhaklı gemi kaptanının adını taşıyan atölyede ilk sergi açıldı

Genç yaşta hayatını kaybeden Nurhaklı gemi kaptanı Muhammed Aykut’un adının verildiği görsel sanatlar atölyesinde sergi açıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Nurhaklı gemi kaptanı Muhammed Aykut, 10 Eylül 2020 tarihinde Meksika’da 1.kaptan olarak çalıştığı gemide kalp krizi geçirerek 32 yaşındayken hayatını kaybetmişti. Ağabey Cuma Aykut, kardeşinin mezun olduğu Nurhak Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne 30 kişilik bir resim/görsel sanatlar atölyesi kurmuştu. Muhammed Aykut’un adının verildiği atölyede yapılan ilk eserler görücüye çıktı. Nurhak Çok Programlı Anadolu Lisesi Güzel Sanatlar Resim Öğretmeni Uğur Yeşilyurt ve öğrencilerin çalışmalarından oluşan 1400 çalışmanın yer aldığı resim sergisi Nurhak Kaymakamı Ferhat Gür, Belediye Başkan Vekili Hacer Sağlam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozkurt ve kurum amirlerinin katılımıyla açıldı.

Sergide, Yeşilyurt ve öğrencilerine ait karakalem, ebru, hat sanatı, kabartma ve kolaj çalışmaları yer alıyor. Sergiyi ilçede bulunan diğer okullardan öğrenciler de ziyaret etti. Sergi boyunca ziyaretçilere klasik müzik dinletisi sunuldu ikramlarda bulunuldu.

08 Haz 2022 - 18:38 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel