İçme suyunda zamlı fiyatlar açıklandı

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ), tarife grubuna göre metreküp başına 9 ila 29 kuruş arasında değişen oranlarda artışa gidildiğini duyurdu.

KASKİ’nin açıkladığı yeni fiyatlara göre en az zam yansıtılan tarife köyden mahalleye dönüşen yerleşim alanları olurken, artışın en çok yaşandığı tarife grubu ise ilçe merkezindeki aboneler oldu.

KASKİ, bir süredir içme suyunda otomatik ücretlendirme uyguluyor.  Her ayın başında yeni fiyat tarifesini internet sitesinden duyuran KASKİ’nin haziran ayı zam oranı abonelere gelen faturalardan anlaşılmıştı. Faturalar incelendiğinde haziran ayı tarifesinin 4,27 ₺’den hesaplandığı görülmüştü. Yayınlanan yeni tarifeye göre, ilçe merkezindeki aboneler için 29 kuruş artış yapıldığı ortaya çıktı.

Beldeden mahalleye statüsüne geçen Doğan, İğde, Akbayır, Bakış, Izgın, Büyükyapalak, Söğütlü, Demircilik ve Karaelbistan’daki aboneler için uygulanan zam miktarı 18 kuruş oldu. Köyden mahalle statüsüne geçen yerleşim birimlerinde uygulanacak. Köyden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarındaki vatandaşlar, içme suyuna 9 kuruşluk artışla 1,42 ₺ ödeyecek.

KASKİ, 3 kademeli fiyatlandırma sistemine de devam edecek.

08 Haz 2022 - 18:30 - Güncel