Final Akademi’den robotik kodlama ve fen bilimleri sergisi

Özel Final Akademi Okulları, robotik kodlama ve fen bilimleri proje çalışmaları yılsonu sergisini açtı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Özel Final Akademi Okulları öğrencilerinin yıl boyunca hazırladıkları robotik kodlama ve fen bilimleri projelerinin gösterildiği serginin açılış kurdelesini Elbistan İlçe Kaymakam Refiki Yasin Mert, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Alpaslan Ceran, Mehmet Yılmaz birlikte kestiler.

Robotik kodlama danışman öğretmeni Süleyman Alkaya ve fen bilimleri danışma öğretmeni Zeynep Budak katılım sağlayan misafirlere sunumlarda bulundu.

Sergi ile ilgili bilgi veren danışman öğretmenler Alkaya ve Budak, “Robotik kodlama alanında hazırlamış olduğu akıllı park sensörü, görme engelli şapkası, akıllı soğutma sistemleri, otomatik mesafe ölçer gibi 15 proje yer alıyor. Projelerimizde insan yaşamını kolaylaştırmayı amaç olarak belirledik.

Fen bilimlerinde ise yıl boyunca öğrencilerimizin derste yaptıkları etkinlikler ve maketler sergileniyor. Bunun eşliğinde öğrencilerimiz tarafından gösteri ve deneyler yapıldı. Fen bilimleri dersi adına öğrencilerin kalıcı öğrenmelerini sağlamak için yaparak yaşayarak etkin öğrenmeleri sağlanmıştır” dediler.

Özel Final Akademi Okulları kurucu müdürü Hasan Korkmaz ise açılışın ardından yaptığı değerlendirmede, “2021-2022 eğitim öğretim yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz robotik kodlama ve fen bilimleri sergimiz, velilerimiz ve konuklarımız tarafından oldukça beğeni aldı. Bu olumlu görüşlerden yola çıkarak çalışmalarımızı geliştirerek yola devam edeceğiz. Sergimizi Elbistan İlçe Kaymakam Refiki Yasin Mert, Milli Eğitim Müdürümüz Fatih ÇetinŞube Müdürümüz Alpaslan Ceran, Mehmet yılmaz ile birlikte açtık. Robotik kodlama ve fen bilimleri projelerinin yer aldığı sergimize katılan tüm misafirlerimiz projelerimizi beğeni ile izlediler. Sergi açılışına katılan tüm davetlilerimize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum

08 Haz 2022 - 18:22 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel