Nurhak HEM’den sergi ve türkü şöleni

Nurhak Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü’nün, Hayat Boyu Öğrenme Haftası çerçevesinde açtığı sergi, türkü şöleni ile son buldu.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Nurhak Halk Eğitimi Merkezi ( HEM) Müdürlüğü, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri çerçevesinde el işi ve dikiş nakış sergisi açıldı. Nurhak Kaymakamı Ferhat Gür ile kurum amirlerinin katılımı ile açılan sergide, kurumda eğitim gören kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri yer aldı. Kaymakam Gür ve davetliler, stantları gezerek ürünler hakkında kursiyerlerden bilgi aldı.

Burada bir değerlendirme yapan Nurhak HEM Müdürü Serhat Karahan, hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Karahan, 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde meslek edindirmeden spor ve sanata kadar birçok kurs açtıklarını belirtti.

Toplamda 90 ayrı kursa 2 bin 108 kursiyerin katıldığını dile getiren Karahan, “Kurumumuz, becerisini değerlendirmek isteyen vatandaşımızın, hobisini gerçekleştireceklerin ve meslek edinmek isteyenlerin her zaman yanınızda olacak” dedi.  

Serginin akabinde ise Türk Halk Müziği Korosu, türkü şöleni sundu. Türkü şöleninde konuşan Nurhak Kaymakamı Ferhat Gür, “Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında bütün vatandaşlarımızın kendi beceri ve hünerlerini gösterebileceği, kendini daha değerli hissedebileceği, öğrenerek ve eğlenerek vakit geçireceği kurslarımıza desteklerimizi esirgemiyoruz. Görüyoruz ki istenilirse ortaya çok güzel şeyler çıkabiliyor. Bu kapsamda tüm hocalarımıza ve kursiyerlerimize teşekkürlerimi iletiyorum elinize emeğinize sağlık” dedi.

Nurhak’ta ilk kez gerçekleştirilen program, koronun seslendirdiği türkülerle katılımcılara özel bir gece yaşattı.

 

07 Haz 2022 - 17:16 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel