Üniversiteli gençler, Elbistan fotoğrafları ile yarıştı

 Elbistan Meslek Yüksekokulu, Fotoğraf ve Sinema Topluluğu tarafından, Elbistan’ın doğal ve tarihi güzellikleri ile yaşamdan kesitler sunan karelerin yer aldığı fotoğraf yarışması düzenlendi.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan ve yöresinde yeni çekilmiş, yüksek çözünürlüklü yaklaşık 100 fotoğraf tan, ön değerlendirme jürisi tarafından seçilen 20 fotoğraf finale kaldı. EMYO Fotoğraf ve Sinema Topluluğu danışmanı Öğr. Gör. Murat Şirinoğlu, yarışma sonunda dereceye giren fotoğraf ve yarışmacıları açıkladı. Yarışmada; Elbistan Uzun Çarşı içerisinde Mustafa Doğrul tarafından çekilen fotoğraf 1’nci, Doğan Site’de Nurşen Kılınç tarafından çekilen fotoğraf 2’nci ve EMYO kampüs alanında Nazlı Uyanık tarafından çekilen fotoğraf 3’üncü oldu. Mikail Baydemir ve Ramazan Kaplı adlı öğrenciler de mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yarışma sonunda konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen, EMYO Müdürü Öğr. Gör. Muharrem Eren, “Bugün burada Elbistan MYO Fotoğraf ve Sinema Topluluğu’nun katkılarıyla, gösterilen fotoğraf kareleri ile birlikte bir görsel şölen yaşandı. Bana göre fotoğraf, ışıkla resim çizmektir. Çizilen bu kareleri belirleyen gözün ardında ise beyin ve yüreğin varlığına inanıyorum. Geriye kalanda bunların verdiği duyarlılıkla, deklanşöre dokunmak kalıyor. Bence bu tür yarışmalar birer eğitim niteliğindedir. Çünkü sanatın ve eğitimin içerisinde; bilim, özgünlük, araştırma ve hayal gücü vardır. Eğitim ise duvarların dışına taşınmadıkça ezberden öteye gidemez. Bizler de bugün burada toplanarak, bu eğitim kapısını aralamış olduk. Bu yarışmaya fotoğrafları ile katılan herkesi, çok değerli jüri üyelerini, tüm teknik ekibi gönülden kutlayarak, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri ve plaketleri takdim edildi.

06 Haz 2022 - 17:51 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel