Özel Yıldız’dan ikinci robotik kodlama sergisi

Özel Yıldız robotik kodlama proje çalışmaları kapsayan yıl sonu sergisini açtı. Sergide, öğrencilerin hazırladığı ultrasonic radar, park sensörü, otomatik aydınlatma ve otomatik klima gibi 20 proje yer aldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Konu hakkında bilgilendirme yapan kurucu müdür Nurullah Çelebi Köker, “Pandemi öncesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında açtığımız robotik kodlama sergimizin bu sene ikincisini açıyoruz. Açtığımız bu ilk sergi özellikle ilçe protokolümüz tarafından oldukça beğeni almış ve proje sayısının arttırılması yönünde görüş belirtmişlerdi. Bizler de buradan aldığımız heyecan ile proje koordinatörümüz Ayhan Bey rehberliğinde sene başından itibaren 20 projelik bir çalışma planı hazırladık. Öğrencilerimiz ile birlikte yapılan çalışmalar geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Bugün hazırlanan projelerimizi eğitim camiamız başta olmak üzere tüm misafirlerimizin beğenilerine sunacağız.

Sergimizi Milli Eğitim Müdürümüz Fatih Çetin,  Şube Müdürümüz Alpaslan Ceran ile ilçe protokolümüzün temsilcileriyle açtık. Başta Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere sergiye katılan tüm misafirlerimiz projelerimi beğeni ile izlediler. Sergi açılışına katılan tüm davetlilerimize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

06 Haz 2022 - 17:48 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel