Robot tasarımı kategorisinde Türkiye birincisi oldular  

Elbistan Gençlik Merkezi’ne üye gençler, Bursa’da düzenlenen Gelecek Nesil Bilim Turnuvasının ’robot tasarım kategorisinde Türkiye birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Gençlik Merkezi’nde; Gençlik ve Spor Bakanlığı, GIZ Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu ve Küresel Akıl Derneğiyle ortaklaşa olarak başlatılan “Next Generation Science | Gelecek Nesil Bilim” projesi meyvelerini veriyor. Proje kapsamında robotik kodlama, BBC Micorbit ve 3D yazıcı eğitimi alan gönüllü gençler, Bursa’da düzenlenen Gelecek Nesil Bilim Turnuvası’na katıldı. Gençler, ‘robot tasarım’ kategorisinde Türkiye 1.’si oldu.

Konuyla ilgili olarak değerlendirme yapan Elbistan Gençlik Merkezi Müdür Vekili Mevlüt Türkan, “Gönüllülük faaliyetlerinin çeşitliğinin arttırılması, yeni yöntem ve araçların geliştirmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı, GIZ Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu ve Küresel Akıl Derneğiyle Gençlik Merkezimizde ortaklaşa yürüttüğümüz  “Next Generation Science | Gelecek Nesil Bilim” projesi kapsamında gençlerimizin almış olduğu robotik kodlama, BBC Microbit ve 3D yazıcı eğitimlerimizin sonucunda elde ettiğimiz başarının bugün gururunu yaşıyoruz. Gençlik Merkezimizde bir yıl önce düzenlediğimiz robotik kodlama eğitimlerimize katılan gençlerimiz Bursa’da düzenlenen ‘’Gelecek Nesil Bilim Turnuvasının ’robot tasarımı’ kategorisinde Türkiye birincisi oldu. Gençlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz” dedi.

 

06 Haz 2022 - 17:44 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel