İki ayrı cinayet davasında karar çıktı

Elbistan'da, iki ayrı cinayetle ilgili olarak Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davalarda karar çıktı. Annesini öldürdüğü gerekçesi ile yargılanan sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırırken; 1 kişinin öldüğü bir kişinin de yaralandığı olayın faili olan 2 sanığa da müebbet hapis cezası verildi.

Elbistan Ağır Ceza Mahkemesi, ilçede 2020 yılı Ağustos ve Kasım aylarında yaşanan 2 ayrı cinayet dosyasını karara bağladı.

Gariplik Caddesi’nde 15 Ağustos’ta meydana gelen olayda; bir otomobile pompalı tüfekle ateş edilmişti. Olayda; Sefa Şakalar ile B.A. adlı şahıslar yaralanmıştı. Yaralılardan durumu ağır olan Sefa Şakalar, sevk edildiği Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ( KSÜ) Eğitim Sağlık ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili olarak R.B. ve E.D. adlı şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Şahıslar hakkında kasten adam öldürme ve adam öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla dava açılmıştı. Davanın karar duruşmasına, tutuklu sanıklar ve avukatları hazır bulundu. Elbistan Ağır Ceza Mahkemesi, son sözlerinin alınmasının ardından sanıklara, kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis, kasten yaralama suçundan da 12’şer yıl hapis cezası verilmesine hükmetti.

Karara bağlanan diğer dava ise, Yurdagül Ö. adlı annenin bıçaklanarak öldürülmesi olayı oldu. 26 Kasım’daki olayda, anne Yurdagül Ö., oğlu H. Ö. tarafından tartışma sonucu bıçaklanarak öldürülmüştü. H.Ö., olaydan sonra tutuklanmıştı. Elbistan Ağır Ceza Mahkemesi, sanık H.Ö. hakkında üstsoyu kasten öldürme suçlamasıyla açılan davayı karara bağladı. Mahkeme heyeti, sanığı ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırdı.

Sanıklar, kararların açıklanmasının ardından tutuklu bulundukları Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.

06 Haz 2022 - 16:26 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel