Ünal: “Yüreğiniz yetiyorsa ‘hodri meydan’ deyin”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili, “Yüreğiniz yetiyorsa “hodri meydan” deyin” şeklinde konuştu.

Bir televizyon kanalının canlı yayın konuğu olan Mahir Ünal, TBMM’ye sunulan dezenformasyonla mücadele yasa teklifi başta olmak üzere siyaset gündemine değindi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ne zaman yapılacağına ilişkin konuşan Ünal, “Bu ülkede seçimlerin tarihinde yapılacağı çok açık. Haziran 2023” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık tartışmalarına ilişkin de; “Siz altılı masada toplanacaksınız dağılacaksınız, ortada bir aday yok, her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. “Aday filan belediye başkanı mı?” bakıyorsunuz, CHP’li Grup Başkanvekilleri “Bizim adayımız Kılıçdaroğlu’dur” diyorlar. Kılıçdaroğlu “Herkes kararını versin yanımda mısınız?” diye çıkışlar yapıyor. Bu sorunun cevabı şudur; Aday mısınız değil misiniz? Yüreğiniz yetiyorsa “hodri meydan” deyin” ifadelerini kullandı.

Ünal, programın devamında dezenformasyon mücadele kapsamında meclise sunulan yasa teklifinin detaylarını anlattı.

03 Haz 2022 - 18:10 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel