Atık malzemeleri geri dönüştürerek sergi açtılar  

Elbistan Anadolu Lisesi öğrencilerinin, tamamı atık malzemelerden geri dönüştürülerek hazırladıkları eşya ve ürünlerden oluşan geri dönüşüm sergisi açıldı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Çevre Koruma Haftası ve Sıfır Atık Projesi kapsamında Elbistan Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından açılan sergi ile ilgili olarak açıklama yapan okul müdürü Birkan Şatıroğlu, da; “Elbistan Anadolu Lisesi olarak Çevre Koruma Haftası münasebetiyle Sıfır Atık Projesi kapsamında okulumuz Çevre Koruma Kulübü tarafından “Geri Dönüşüm Sergisi” düzenlendi. Okulumuz öğretmenlerinden İlknur Ayhan'ın öncülük ettiği proje için öğrencilerimiz evlerinden getirdikleri geri dönüşüm malzemelerini kullanarak hazırladıkları eşyaları sergilediler. Çevre ve iklim değişikliği konularının önem kazandığı dünyamızda, ülkemizde de bu bilincin oluşmasına okul olarak katkıda bulunmak, çevre bilincinin oluşmasında farkındalık oluşturmak amacıyla Çevre Koruma Kulübü danışman öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte okulumuzda sergi çalışması yapılmıştır” dedi.

Şatıroğlu, sözlerini; “Yürütülen proje ve faaliyetlerde görev alan öğrencilerimize, idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” cümleleri ile tamamladı.

03 Haz 2022 - 18:04 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel