Küçük yürekler, şehit ağabeylerini unutmadı

Elbistan’da Geçit Şehit Mevlüt Yalçınkaya İlk/Ortaokulu öğrencileri, adı okullarında yaşatılan şehidi, şahadetinin 29.yıl dönümünde unutmadı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Şehit ağabeylerinin kabrinde dua eden öğrenciler, şehidin annesi Güler Yalçınkaya’yı da evinde ziyaret ettiler.

1993 yılında Diyarbakır’da şehit olan piyade komando er Mevlüt Yalçınkaya’nın adı, Geçit Mahallesi’ndeki ilk/ortaokulda yaşatılıyor. Okul öğrencileri, şehit ağabeyleri Mevlüt Yalçınkaya’nın şahadet yıl dönümü özel bir vefa örneği sergiledi. Okul müdürü Turabi Kılınç ve öğretmenleri ile birlikte şehit ağabeylerinin kabrini ziyaret eden küçük öğrenciler, başta okullarında adı yaşatılan şehit Yalçınkaya olmak üzere tüm şehitlerimiz için ellerini semaya açarak dua etti. Öğrenciler, daha sonra şehidin ailesi ve annesi Güler Yalçınkaya’nın misafiri olarak şehit ağabeyleri ile ilgili hatıralarını dinlediler.

Programla ilgili olarak değerlendirme yapan okul müdürü Turabi Kılınç, “Geçit Şehit Mevlüt Yalçınkaya İlk ve Ortaokulu olarak hayatını imanına şahit kılan yiğidimiz, şehidimiz Mevlüt Yalçınkaya’nın şahadet yıl dönümünde evini, ailesini, şehidimizin annesini ve kabrini ziyaret ederek hatmi şerif okuttuk. Şehidimizin adı, okulumuzda ilelebet yaşayacak inşallah. Allah, tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun” dedi.

 

02 Haz 2022 - 18:29 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel