Sağlık meslek yüksekokulu öğrencileri ve idarecileri yetimlerle buluştu

Elbistan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu idarecileri ve öğrencileri, Yetim Koordinasyon Merkezi’nde (YKM) yetim buluşması gerçekleştirdi.

Haber albümü için resme tıklayın

Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Yaşlı Bakımı Programı Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Yasemin Sazak Öğr. Gör. Uğur Atalar ve Yüksekokul Sekreteri Hacı Ahmet Şakalar ve öğrenciler, Elbistan Yetim Koordinasyon Merkezinde sosyal sorumluluk çalışması için ziyarette bulundu.

100 yetim çocuğa, okul öncesi, değerler, kültürel, sosyal ve sanatsal eğitimlerin verildiği merkeze gerçekleştirilen ziyarette, üniversitemiz öğrencileri ve yetim çocukların katılımıyla sosyal aktiviteler gerçekleştirildi.

Samimi görüntülerin ortaya çıktığı ziyarette, üniversite öğrencilerinin Uğraş Terapisi dersi kapsamında ürettiği, bileklik, anahtarlık, amigurumi oyuncaklar, duvar süsleri gibi çeşitli hediyeler öğrencilere takdim edildi.

Elbistan Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. Mustafa Kavgacı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bugün öğrencilerimiz çok anlamlı bir aktivite gerçekleştirdiler. Elbistan Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Yetim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, kardeşleri ile güzel bir gün geçirdiler. Bu ziyaretin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Öğr. Gör. Uğur Atalar olmak üzere akademisyen ve öğrencilerimizi kutluyorum. Bu ve benzeri sosyal sorumluluk etkinliklerimizi bundan sonraki süreçte de devam ettirmeye gayret edeceğiz” diye konuştu.

 

02 Haz 2022 - 18:22 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel