Çevre Haftası’nda Sıfır Atık seminerleri

Elbistan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Çevre Haftası dolayısıyla okullarda sıfır atık eğitim semineri vermeye başladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Her yıl 1-7 Haziran tarihlerinde kutlanan Çevre Haftası, bu yıl Elbistan Belediyesi’nce düzenlenen seminerler ile öğrencilere sıfır atık projesinin önemi anlatılıyor. Çevre bilinci, geri dönüşüm ve sıfır atık projesi kapsamında ilk seminer, Geçit Şehit Mevlüt Yalçınkaya İlköğretim okulunda düzenlendi.

Düzenlenen seminer hakkında Elbistan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Belediye olarak şehrimizi daha temiz, daha yeşil bir hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu amaçla Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüzce 1-7 Haziran Çevre Günü dolayısıyla bazı okullarımızda seminerler veriliyor. Bu seminerler ile öğrencilerimize israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi anlatılıyor. Sevgili öğrencilerimizin destekleriyle bu çalışmalarımız daha verimli hale gelecektir. Öğrencilerimiz, saf ve temiz yürekleri ile çevreyi kirleten birini uyarırsa, bu bizim çalışmalarımızdan daha etkili olacaktır. İnşallah tüm okullarımızda bu tip eğitim programları yaparak, öğrencilerimizi adeta bir itici güç olarak yanımızda görmek istiyoruz. Yarının Türkiye'sinin sahibi olan siz gençler, bu olaya sımsıkı sarılıp çevrenize örnek olursanız, Elbistan çok daha temiz ve yeşil olacaktır” ifadelerine yer verildi.

01 Haz 2022 - 17:25 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel