Hayal dünyalarını ve yaşamı resmettiler

Elbistan Çiçek İlk/Ortaokulu öğrencileri, hayal dünyaları ile birlikte duygu, düşünce ve yaşamdan esinlenerek yaptıkları birbirinden özel resimleri sergiledi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Çiçek İlk/Ortaokulu’ndaki resim sergisinin açılışına, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, Şube Müdürü Alparslan Ceran, AK Parti Elbistan İlçe Başkan Yardımcısı Sefa Uğur, mahalle muhtarı Ergül Bozkuş, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Sergide, birbirinden farklı fikirler ve çizgilerle süslenmiş yaklaşık 200 resim yer aldı. Bazı öğrenciler, birbirinden canlı renkleri kullanırken bazıları da sadeliği seçti. Hayvanlar, yaşamdan kesitler, aile, anne şefkati ve doğadan birçok parçanın yer aldığı sergideki resimlere büyük emek harcayan öğrenciler, soyut ve somut tarzdaki eserleri ile büyük beğeni topladı. Kimisi, bir hayvanın ya da kuşun hayal dünyasındaki izdüşümünü kağıda aktarırken; kimisi de insan tasvirlerini seçti.

Serginin kurdelesini kesen İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, eser sahibi öğrencilerle tek tek sohbet ederek resimleri hakkında bilgiler aldı.

Öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik eden Çetin, sergideki her resmin ayrı bir özgünlüğü barındırdığını söyledi.

Öğrencilerin, akademik eğitimin yanı sıra sanat ve spor dallarında da başarılı olmalarının önemine değinen Çetin, “Öğrencilerimiz büyük emek ve çaba harcayarak hayal dünyalarını renklerle ve şekillerle somut hale getirmişler. Hepsi de birbirinden özel ve değerli çalışmalar. Ellerine sağlık. Emek veren herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Okul müdürü Ümit Kayıran ise,  öğrencilerine çok yönlü bir eğitim verme gayretinde olduklarını vurgulayarak, “Biliyoruz ki eğitim sadece akademik başarıdan ibaret bir şey değil. Biz öğrencilerimizi her açıdan yetiştirmeye çalışıyoruz. Onların sosyalleşebilmesi, üretken, proje odaklı bireyler olması kendi yeteneklerini keşfetmeleri için sanatsal, kültürel, sportif alanlardaki faaliyetlere çok önem veriyoruz. Daha önce ve beş defa 4006 TÜBİTAK projesi kapsamında katılımımız ve proje sergimiz oldu. Ayrıca spor liselerine ve güzel sanatlar liselerine yetenekleri ile yerleşen öğrencilerimiz oldu. Biz öğrencilerimize deniz feneri misali kendi gemilerinin kaptanlarına rehberlik etmeye devam edeceğiz.

Burada öğrencilerimizi her açıdan yetiştirmeye gayret gösteren öğretmenlerimize, bu sergide çok büyük emekleri olan Arzu Hanıma ve öğrencilerimize emekleri için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Serginin açılışı sonrasında davetlilere ve katılımcılara öğrenci velilerinin hazırladığı ikramlarda bulunuldu.

01 Haz 2022 - 17:14 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel