Başkan Tıraş, “Kırsalda ham yol kalmayacak”

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, kırsal mahallelerdeki yolların asfalt çalışmaları ile ilgili, “Bu yolların tamamı asfaltlanacak, kırsalda ham yolumuz kalmayacak” dedi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kahramanmaraş Büyükşehir BelediyesiElbistan’a bağlı Hasanalili - Atmalıkaşanlı grup yolunda asfalt öncesi iyileştirme ve zemin güçlendirme çalışmaları başlattı. Toplam yol uzunluğu 8.4 kilometre olan grup yolunda, filler malzeme serimi işlemleri devam ediyor. Akabinde de serme, sıkıştırma ve asfalt çalışması yapılacak.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, söz konusu grup yolundaki çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Tıraş, Atmalıkaşanlı Mahalle Muhtarı Mehmet Karadağ ve Hasanalili Mahalle Muhtarı Ahmet Çoban’la birlikte ilgililerden gelinen son nokta hakkında bilgi aldı.

İnceleme sonrasında değerlendirme yapan Başkan Tıraş, Büyükşehir Belediyesi’nin, 2022 yılı çalışma dönemi içinde ilçe genelinde hummalı bir program gerçekleştireceğini söyledi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin, bu yıl kırsal mahallelerdeki yol çalışmalarına ağırlık vereceğini dile getiren Başkan Tıraş, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör’e teşekkür ediyoruz. Elbistan kırsalında bir kilometre ham yol kalmayacak. Komple asfaltlanacak. İnsanlarımız artık buranın hali ne demeyecekler. Geç kalmış bir çalışma ama büyükşehir bu sene kırsalı bitirecek bunun sözünü de buradan veriyoruz” dedi.

Başkan Tıraş, çalışmaların Toprakhisar, Yalak ve Yoğunsöğüt mahallelerini içine alarak ilerleyeceğini de sözlerine ekledi.

Atmalıkaşanlı Mahalle Muhtarı Mehmet Karadağ ve Hasanalili Mahalle Muhtarı Ahmet Çoban da, çalışmalar sayesinde yolun standardının yükseldiğine işaret ederek, “Bizleri tozdan kurtardılar. Biz de köylü de memnun. Allah razı olsun. Yapılan çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

01 Haz 2022 - 10:43 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel