Elbistanlı kuaför, Arnavutluk’tan şampiyonluk kupasıyla döndü

Elbistan’da, 18 yıldır kuaförlük yapan saç tasarım uzmanı Resul Atakan’ın da yer aldığı Türkiye takımı, 22 ülkenin katılımıyla Arnavutluk’ta düzenlenen Global Fashion Progress İntertional Dünya Kupası’nda şampiyonluk elde etti.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kupa hedefi ile gittiği Arnavutluk’tan şampiyon olarak geri dönen Atakan, “Şanlı bayrağımızı dalgalandırmak; şehrimi ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek benim için gurur kaynağı oldu” dedi.

Global Fashion Progress İntertional Dünya Kupası, Arnavutluk’un ev sahipliğinde 29-31 Mayıs tarihinde gerçekleştirildi. Başkent Tiran’daki şampiyonaya; İngiltere, İspanya, İtalya, Danimarka, Rusya, İsveç ve Macaristan gibi 22 ülkeden saç tasarım ve güzellik uzmanı katıldı. Elbistan’da, 18 yıldır kuaförlük ve saç tasarım uzmanlığı yapan Resul Atakan, bu büyük organizasyonda ülkemizi temsil edecek 15 kişiden biri oldu.

Atakan’ın da yer aldığı Türk takımı, dünyanın en yetenekli makaslarına karşı mücadele etti. Türk kuaför ve saç tasarım uzmanları, adeta makaslarını ve stillerini konuşturarak 22 ülkenin takım halinde yarıştığı şampiyonada rakiplerine büyük bir fark atarak dünya şampiyonluğunu kazanıp kupaya uzandı.

Dünya şampiyonu Malatyalı kuaför Resul Atakan, şampiyonluğun haklı sevincini yaşadığını söyledi.

Atakan, “22 ülkenin yarıştığı dünya çapındaki bu büyük organizasyona, ülkemize şampiyonluğu getirmek ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için katılmıştık. Takım arkadaşlarımın hepsi de ellerinden gelenin en iyisini yaptı. Yeteneklerimizi tüm dünyaya göstermek için mücadele verdik. Bu mücadelemizin karşılığı olarak da haklı bir şampiyonluk elde ettik. Gururluyuz ve mutluyuz. Katıldığımız yarışmada tüm branşlarda dereceleri kazandık. Vatanımıza dünya şampiyonu olarak döndük. Takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu yolda bana güvenen, inanan ve destek olan herkese de şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

31 May 2022 - 09:53 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel