Başkan Paksoy: “İmalatçılar tonaj sınırlaması olmadan şeker alabilecek”

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, ilçedeki imalatçıların ihtiyaç duydukları şekeri, tonaj sınırlaması olmadan Mutlucan Şeker Fabrikası’ndan temin edebileceklerini söyledi.

Paksoy, ilçede tatlı, şekerleme ve gıda imalatçılarının şeker teminiyle ilgili sıkıntılarını dile getirmesinin ardından harekete geçtiklerini belirtti.

Mutlucan Elbistan Şeker Fabrikası yönetimi ile esnafın bu sorununun çözümü noktasında görüşmeler yaptıklarını anımsatan Başkan Paksoy, Elbistan ve Afşin ilçelerindeki imalatçılara özel olmak kaydıyla tonaj şartı uygulanmamasında fikir birliğine vardıklarına işaret etti.

Elbistan ve Afşin’deki imalatçı esnafın, vergi levhası ile fabrikadan şeker temin edebileceklerini dile getiren ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, “İlçemizde şekerleme, tatlı ve gıda imalatı yapan esnaflarımız, şeker temini noktasında bir takım sorunlar yaşıyordu. Konunun bize iletilmesiyle beraber, fabrika yönetimi ile görüşmelerde bulunduk. Görüşmeler sonucunda da ilçemize özel bir uygulamaya geçildi. Esnaflarımız, vergi levhaları ile birlikte fabrikadan ton sınırlaması olmadan peyderpey şeker alabilecekler. İlçemizdeki esnaflarımızın aylık tükettiği yaklaşık 500 ton şeker ihtiyacı bu şekilde karşılanmış olacak. Afşin’deki esnaflarımız da aynı şekilde şeker alabilecek.

Esnaflarımızın bu talepleri doğrultusunda olumlu yaklaşımından dolayı fabrika yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

30 May 2022 - 17:15 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelKurbanlık: toklu ve kısır koyun bulunur.

Kurbanlık: toklu ve kısır koyun bulunur. Kurbanlıklarımız yaylada beslenmiştir. Akpınar Köyü Ömer Kaya 0543 312 44 84

Kurbanlık

Kurbanlık: toklu ve kısır koyun bulunur. Kurbanlıklarımız yaylada beslenmiştir. Akpınar Köyü Ömer Kaya 0543 312 44 84

Satılık tarla

Pınarbaşı 327 ada 29 parsel 886 M2 lik hisseli tarlam satılıktir.

MUKREMİN ÖZTÜRK

SATLIK TARLA

ELBİSTAN TAŞBURUN 3304 ADA 85 NOLU PARSEL 48774,90 m2 LİK TARLADA 2090 m2 LİK HİSSEM SATLIKTIR. FİYAT İÇİN ARAYINIZ. PAZARLIK PAYI VARDIR

MÜKREMİ̇N ÖZTÜRK

TEMİZLİK VE YEMEK

İSTASYONUMUZDA TEMİZLİK VE YEMEK İŞLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE BAYAN ELEMAN ARANMAKTADIR.

ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

Eğitim Fakültesi Mezunu/ Okul Öncesi Öğretmeni

Elbistan Bahçelievler mahallesinde bulunan yeni hayat rehabilitasyon merkezine; eğitim fakültesi mezunu veya formasyon almış fen edebiyat fakültesi me...

0 ÖZEL YENİ HAYAT ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

KİRALIK 2+1 3+1 Ev Arıyorum

2+1 veya 3+1 doğalgazli ev ariyorum

MHMUT AYDİN

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

İSTASYONUMUZDA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI ARANMAKTADIR

ENSAR PETROL

Oyun ablası

7 yaşındaki kızım için oyun ablası arıyoruz.Günluk 4-5 saat ilgilenecek,oyun oynayacak,ödev yaptıracak,18-30 yaş arası bayan arıyorum.

0(506) 903 57 70 ÖZGÜL BÖKE

Esentepe Mah 3+1 sobalı kiralık daire

1.Katta 3+1 sobalı dairedir. 2 balkon 1 kileri mevcut. Çelik kapı, taban parke döşeli, camlarında demir korkuluk bulunmaktadır. Binada yalıtım vardır....

ATİLA