Çöllolar’da ilk üretim için tarih verildi

Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü İzzet Alagöz, Çöllolar Kömür Sahası’yla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Önümüzdeki sene...

Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü İzzet Alagöz, Çöllolar Kömür Sahası’yla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Önümüzdeki sene faaliyete girmesi ve kömür üretmesini bekliyoruz” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) KİT Komisyonu toplandı. Toplantıda Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) ile ilgili olarak hazırlanan raporlar görüşüldü. Sayıştay temsilcinin, Çöllolar Kömür sahası ile ilgili önerilerini sunmasının ardından söz alan Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Strateji Geliştirme Daire Başkanı Yücel Kartal, Çöllolar kömür sahasını işleten Park Teknik firmasına, Elektrik Üretim A.Ş’nin zararlarını karşılamayınca 8.8 milyarlık dava açıldığını söyledi.

Park Teknik firmasına üretilemeyen kömür için 2 milyar 415 milyon TL tutarında ceza kesildiğini anımsatan Kartal,  kurumun uğradığı zarar, kayıp ve diğer harcamaların tespiti için oluşturulan komisyonun toplam miktarı 8 milyar 857 bin lira olarak hesapladığını belirtti. Kartal, söz konusu davanın ise sürdüğünü dile getirdi.

EÜAŞ Genel Müdürü İzzet Alagöz de Çöllolar sahasının Türkiye Kömür İşletmelerine devrine ilişkin sözleşme imzaladıklarını, kömür üretimine başlanması için de 4 Mart 2022 itibariyle sahanın teslim edildiğini anımsattı.

Alagöz, “Bu projeyi bu şekle getirince ters giden bir şeyi düzeltmiş olduk. TKİ tarafından da gerekli çalışmalar başlatıldı, önümüzdeki sene faaliyete girmesi ve kömür üretmesini bekliyoruz. Dolayısıyla kamuoyunu çok uzun süre meşgul eden bu alanda sonuca ulaşmanın, çözüm üretmenin sevinci içerisindeyiz Uğramış olduğumuz zarar ziyan ne varsa bütün hesapları yaparak hak arayışımız devam etmektedir” dedi. 

Susuzlaştırma için ihaleye çıkıldı 

Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Çöllolar Kömür Sahası’nın işletilmesi için düzenlenecek ilk ihale takvimini duyurdu.

TKİ, ilk ihaleyi sahada bulunan 721 adet susuzlaştırma kuyularının devreye alınması için yapacak ve söz konusu çalışmada 45 personel çalıştırılacak.

İhale, Çöllolar Kömür Sahasındaki drenaj ve gözetleme kuyularının devreye alınması, işletilmesi, tamiri, bakımı, drenaj kanallarının ve drenaj toplama havuzlarının temizliği ve bakım çalışmalarını kapsayacak. Bu çerçevede, ruhsat alanı içinde kalan 414 adet gidya kuyusu, 114 adet derin (T) kuyusu, 13 adet karstik akifer kuyusu ve 180 adet gözlem kuyusunun devreye alınması, işletilmesi, kuyuların ve pompaların tamiri, bakımı ve temizliğinin yapılması drenaj kanallarının ve drenaj toplama havuzlarının gerekli makine ve ekipmanlarla temizlik ve bakımı 180 gün boyunca gerçekleştirilecek.

28 May 2022 - 16:17 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelKurbanlık: toklu ve kısır koyun bulunur.

Kurbanlık: toklu ve kısır koyun bulunur. Kurbanlıklarımız yaylada beslenmiştir. Akpınar Köyü Ömer Kaya 0543 312 44 84

Kurbanlık

Kurbanlık: toklu ve kısır koyun bulunur. Kurbanlıklarımız yaylada beslenmiştir. Akpınar Köyü Ömer Kaya 0543 312 44 84

Satılık tarla

Pınarbaşı 327 ada 29 parsel 886 M2 lik hisseli tarlam satılıktir.

MUKREMİN ÖZTÜRK

SATLIK TARLA

ELBİSTAN TAŞBURUN 3304 ADA 85 NOLU PARSEL 48774,90 m2 LİK TARLADA 2090 m2 LİK HİSSEM SATLIKTIR. FİYAT İÇİN ARAYINIZ. PAZARLIK PAYI VARDIR

MÜKREMİ̇N ÖZTÜRK

TEMİZLİK VE YEMEK

İSTASYONUMUZDA TEMİZLİK VE YEMEK İŞLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE BAYAN ELEMAN ARANMAKTADIR.

ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

Eğitim Fakültesi Mezunu/ Okul Öncesi Öğretmeni

Elbistan Bahçelievler mahallesinde bulunan yeni hayat rehabilitasyon merkezine; eğitim fakültesi mezunu veya formasyon almış fen edebiyat fakültesi me...

0 ÖZEL YENİ HAYAT ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

KİRALIK 2+1 3+1 Ev Arıyorum

2+1 veya 3+1 doğalgazli ev ariyorum

MHMUT AYDİN

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

İSTASYONUMUZDA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI ARANMAKTADIR

ENSAR PETROL

Oyun ablası

7 yaşındaki kızım için oyun ablası arıyoruz.Günluk 4-5 saat ilgilenecek,oyun oynayacak,ödev yaptıracak,18-30 yaş arası bayan arıyorum.

0(506) 903 57 70 ÖZGÜL BÖKE

Esentepe Mah 3+1 sobalı kiralık daire

1.Katta 3+1 sobalı dairedir. 2 balkon 1 kileri mevcut. Çelik kapı, taban parke döşeli, camlarında demir korkuluk bulunmaktadır. Binada yalıtım vardır....

ATİLA