En çok ihtiyaç duyulan branşlara atama yapılacak

Sağlık Bakanlığı’nın 103.dönem devlet yükümlülüğü kurasında, Elbistan Devlet Hastanesi ve Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde en çok ihtiyaç duyulan branşlar için 12’si uzman olmak üzere 14 doktor kadrosu açıldı.

Bakanlığın, 2022 yılı 2.dönem ilk defa ve yeniden atama kurasında münhal kadrolar belli oldu. Son dönemde Kalp Merkezi ile sağlık alanındaki yerini perçinleyen Elbistan Devlet Hastanesi’nde bazı branşlardaki kadro eksikliği bir türlü giderilemiyor. Kulak burun ve boğaz hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, kalp damar cerrahisi, göz hastalıkları ve göğüs hastalıkları branşlarındaki kadro yetersizliği, randevu alamama sorunu başta olmak üzere tedavi süreçlerinde aksamalara neden oluyor.

Modern binasına taşınan Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde de uzmanlık dallarındaki tedavi hizmetinin verilmesi için endonti, protetik diş tedavisi, restoratif diş tedavisi gibi alanlarda atama yapılması gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı’nın 2022 yılında gerçekleştirdiği kuralar, her iki sağlık kuruluşunun eksiklerini tamamlayamadı. Vatandaşlar ise, başta sosyal medya olmak üzere çeşitli platformlardan bu konudaki tepkilerini dile getiriyor.

Yıl boyunca 1 milyonun üzerinde hastanın tedavi için başvurduğu Elbistan Devlet Hastanesi ile Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne açılan münhal kadrolar, en çok ihtiyaç duyulan branşlar oldu.

Buna göre; Elbistan Devlet Hastanesi’ne çocuk cerrahisi, çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları, genel cerrahi, göz hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, kalp damar cerrahisi, kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı ile 2 de tabip ataması yapılacak.

Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne ise, ağız ve diş çene cerrahisi, endodonti, protetik diş tedavisi, restoratif diş tedavisi, anesteziyoloji ve reanimasyon alanlarında kadro açıldı.

Söz konusu kadroların dolup dolmayacağı, 16 Haziran’da çekilecek kuranın ardından belli olacak.

27 May 2022 - 16:34 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelSatılık tarla

Pınarbaşı 327 ada 29 parsel 886 M2 lik hisseli tarlam satılıktir.

MUKREMİN ÖZTÜRK

SATLIK TARLA

ELBİSTAN TAŞBURUN 3304 ADA 85 NOLU PARSEL 48774,90 m2 LİK TARLADA 2090 m2 LİK HİSSEM SATLIKTIR. FİYAT İÇİN ARAYINIZ. PAZARLIK PAYI VARDIR

MÜKREMİ̇N ÖZTÜRK

TEMİZLİK VE YEMEK

İSTASYONUMUZDA TEMİZLİK VE YEMEK İŞLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE BAYAN ELEMAN ARANMAKTADIR.

ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

Eğitim Fakültesi Mezunu/ Okul Öncesi Öğretmeni

Elbistan Bahçelievler mahallesinde bulunan yeni hayat rehabilitasyon merkezine; eğitim fakültesi mezunu veya formasyon almış fen edebiyat fakültesi me...

0 ÖZEL YENİ HAYAT ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

KİRALIK 2+1 3+1 Ev Arıyorum

2+1 veya 3+1 doğalgazli ev ariyorum

MHMUT AYDİN

SATILIK BAĞ - BAHÇE

SATILIK BAĞ - BAHÇEEkinözü Orta İçme üzerinde 407 parsel 795 ada 2809 metreve 408 parsel 795 ada 1957m2' lik bahçem satılıktır.

0552 450 56 91

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

İSTASYONUMUZDA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI ARANMAKTADIR

ENSAR PETROL

Oyun ablası

7 yaşındaki kızım için oyun ablası arıyoruz.Günluk 4-5 saat ilgilenecek,oyun oynayacak,ödev yaptıracak,18-30 yaş arası bayan arıyorum.

0(506) 903 57 70 ÖZGÜL BÖKE

Esentepe Mah 3+1 sobalı kiralık daire

1.Katta 3+1 sobalı dairedir. 2 balkon 1 kileri mevcut. Çelik kapı, taban parke döşeli, camlarında demir korkuluk bulunmaktadır. Binada yalıtım vardır....

ATİLA

BAY - BAYAN ELEMAN ARANIYOR

Pınarbaşı mesire alanda çalışacak çalışma arkadaşları arıyoruz.bay- bayan garson gözleme ve börek yapacak bayan elemanlar alınacaktır.

0532 654 10 08