Elbistanlı ev hanımı ‘eli böğründe’ ile birinci oldu

Elbistanlı ev hanımı, Kastamonu’da düzenlenen Türk Mutfağı Yemek Yarışması’nda yaptığı eli böğründe ile birinci oldu.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde kutlanan "Türk Mutfağı Haftası" etkinlikleri çerçevesinde, Kastamonu Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğinde Kurşunlu Han'da yemek yarışması düzenlendi.

Yarışmaya ana yemekte 24, tatlı ve zeytinyağlılarda 15'er, çorba kategorisinde de 12 olmak üzere toplam 66 yarışmacı katıldı. Yarışmanın jürisinde Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hakkı Çılgınoğlu, Kurşunlu Han Otel Genel Müdürü Cem Dilimel, Kastamonu Sanat İşleyen Eller Kadın Kooperatifi Başkanı Serpil Durgut, Münire Sultan Sofrası İşletmecisi Yavuz Emen ve Mutfak Usta Öğreticisi Seyhan Çamur yer aldı. Jüri üyeleri, birbirinden lezzetli yemeklerden tattı. En güzel yemeği seçmek için bir hayli zorlanan jüri üyeleri, uzun uğraşlar sonucunda dereceye giren yarışmacıları belirledi.

Etkinliğe katılan Kastamonu Valisi Avni Çakır ve diğer protokol üyeleri, alanda ziyaret ettikleri katılımcılara yarışma öncesi başarılar dileyerek yemekler hakkında bilgi aldı.

 Burada bir konuşma yapan Vali Çakır; Kastamonu’nun mutfak kültürünün zenginliğinden bahsetti.

Tüm yarışmacılara teşekkür eden Vali Çakır, "Bütün tatlar çok lezzetliydi. Hepsi birbirine yakın tatlardı. Birinci olan eminim küçük bir farkla kazanmıştır. Sunum görsellik harika. Bu sene farklı olarak ara sıcaklarda koyduk. Kastamonu'nun zenginliğiyle Türk mutfağının zenginliğiyle ve Kastamonu ve Türk kadınının hüneriyle tekrar gurur duyduk” dedi.

Konuşmaların ardından oluşturulan jüri tarafından, katılımcılarca hazırlanan yemekler tadılarak derecelendirildi.

4 yıldır Kastamonu’da ikamet eden Elbistanlı ev hanımı Gonca Doğan da yarışmaya, Türk mutfağı ana yemek dalında katıldı. Doğan, yarışmada Kahramanmaraş mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan eli böğründe ile jürinin karşısına çıktı. Doğan’ın yemeği, 24 yarışmacı arasından birinci seçildi. Doğan’a ödülü Kastamonu Valisi Avni Çakır tarafından takdim edildi.

 Doğan, yarışmada birinci olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “4 yıldır burada yaşıyorum. Sosyal medya üzerinden yemek siparişleri alıyorum. Bu yarışmaya da Kahramanmaraş mutfağının önemli tatlarından biri olan eli böğründe ile katıldım. Birinci olmak benim için önemliydi. Hem şehrimizin ismini duyurdum hem de bu lezzeti Kastamonulularla buluşturdum” dedi.

27 May 2022 - 16:12 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelSatılık tarla

Pınarbaşı 327 ada 29 parsel 886 M2 lik hisseli tarlam satılıktir.

MUKREMİN ÖZTÜRK

SATLIK TARLA

ELBİSTAN TAŞBURUN 3304 ADA 85 NOLU PARSEL 48774,90 m2 LİK TARLADA 2090 m2 LİK HİSSEM SATLIKTIR. FİYAT İÇİN ARAYINIZ. PAZARLIK PAYI VARDIR

MÜKREMİ̇N ÖZTÜRK

TEMİZLİK VE YEMEK

İSTASYONUMUZDA TEMİZLİK VE YEMEK İŞLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE BAYAN ELEMAN ARANMAKTADIR.

ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

Eğitim Fakültesi Mezunu/ Okul Öncesi Öğretmeni

Elbistan Bahçelievler mahallesinde bulunan yeni hayat rehabilitasyon merkezine; eğitim fakültesi mezunu veya formasyon almış fen edebiyat fakültesi me...

0 ÖZEL YENİ HAYAT ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

KİRALIK 2+1 3+1 Ev Arıyorum

2+1 veya 3+1 doğalgazli ev ariyorum

MHMUT AYDİN

SATILIK BAĞ - BAHÇE

SATILIK BAĞ - BAHÇEEkinözü Orta İçme üzerinde 407 parsel 795 ada 2809 metreve 408 parsel 795 ada 1957m2' lik bahçem satılıktır.

0552 450 56 91

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

İSTASYONUMUZDA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI ARANMAKTADIR

ENSAR PETROL

Oyun ablası

7 yaşındaki kızım için oyun ablası arıyoruz.Günluk 4-5 saat ilgilenecek,oyun oynayacak,ödev yaptıracak,18-30 yaş arası bayan arıyorum.

0(506) 903 57 70 ÖZGÜL BÖKE

Esentepe Mah 3+1 sobalı kiralık daire

1.Katta 3+1 sobalı dairedir. 2 balkon 1 kileri mevcut. Çelik kapı, taban parke döşeli, camlarında demir korkuluk bulunmaktadır. Binada yalıtım vardır....

ATİLA

ELEMAN ARANIYOR

MİLLET BAHÇESİ KARSISI ADAKULE YANINDA BULUNAN ESLİNE GÜZELLİK MERKEZİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.DAHA ÖNCE GÜZELLİK VE KUAFÖR Hİ...

ESLİ̇NE GÜZELLİ̇K MERKEZİ̇