LGS ve YKS’ye girecek öğrencilere dualarla manevi destek olacaklar

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimleri Proje Okulu’ndan, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava girecek öğrenciler için manevi destek projesi başlatıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Okul müdürü Süleyman Dere, ilçe genelinde YKS ve LGS sınavına girecek öğrencilere dua desteği ile manevi olarak yanlarına olmayı amaçladıklarını söyledi.

Okul öğrencilerinin, 18 Haziran’a kadar 50 hatim, 50 bin Fetih Suresi ve 50 bin de Yasin Suresi okuyacaklarını kaydeden Dere, “YKS ve LGS sınavına girecek öğrencilere dualarımızla da destek olalım istedik. Sınav öncesi de bütün öğrencilerimize yemek ikramı yapacağız ve öğrencilerimizin başarısı için dua programımız olacak” dedi.

Duanın öneminin Kur’an-ı Kerim’deki ayetler ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) hadislerinde de anlatıldığını ifade eden Dere, “Dua, kulun Rabbini tanıyarak O’nun yüceliği, sınırsız ve sonsuz kudreti karşısında kendi acizliğini, zayıflığını ve güçsüzlüğünü itiraf etmesi, derin bir sevgi ve saygı içinde O’ndan yardım niyaz etmesidir. Dua, mümin ile yüce Allah arasında kurulan öyle bir bağdır ki ancak bu bağ sayesinde yüce Rabbimiz bize değer veriyor. Furkan Suresi’nde, “Duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin”  diye buyruluyor. Dua, kulun Allah’a bağlılığını en güzel şekilde dile getirdiği için Peygamber Efendimiz tarafından  “ibadetin özü" sayılmış ve bütün günahları affedildiği halde duayı, tevbe ve istiğfarı hiç bırakmamıştır.

Biz de bu doğrultuda manevi destek projemizi hayata geçirdik. Şimdiden öğrencilerime ve ilçemizdeki bütün öğrencilere hayırlı başarılar diliyorum. Rabbim zihin açıklığı anlayış kolaylığı versin inşallah. İlçemiz ve ülkemiz adına en güzel başarılara imza atmayı nasip etsin hepsine” ifadelerini kullandı.

26 May 2022 - 18:08 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel