Avlanma günleri ve limitleri belli oldu

2022-2023 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu (MAK)  Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Veysel Tiryaki'nin başkanlığında toplandı.

Haber albümü için resme tıklayın

MAK toplantısına Bakan Yardımcısı Dr. Veysel Tiryaki'nin yanı sıra Genel Müdür İsmail Üzmez ile sivil toplum kuruluşlarını ve 9 bölgeden gelen avcı kuruluşlarını temsil etmek üzere 25 üye katıldı.

Ülke genelinde 2022-2023 av döneminde geçerli olmak üzere avcılıkla ilgili usul ve esasları belirleyen MAK toplantısında; avlanma süreleri, avcı başına günlük avlanacak av hayvanı limitini, yasaklanan devlet ve genel avlaklar, türler ve avlanma günleri, il genelinde yasaklanan türler, av hayvanlarından koruma altına alınacaklar ile avına izin verilenleri, avlanmada kullanılması ve bulundurulması yasaklanan araçlar, gereçler ve özellikleri ile avlanma esasları, yasaklanan avlanma usulleri, diğer kısıtlama ve düzenlemeler görüşülerek karara bağlandı.

Oy birliği ile alınan kararlarla ilgili olarak değerlendirme yapan ve toplantıya üye olarak katılan özel Merkez Av Komisyonu Temsilcisi Ali Haydar Doğan, Şar Dağı Devlet Avlağı’nın tüm av türlerine kapalı olacağını söyledi.

Söğütlü avlağında da keklik ve tavşan avının bu av döneminde de kapalı olacağını dile getiren Doğan, ava açık bölgelerde çarşamba, cumartesi, pazar ve resmi tatiller ile idari tatillerde avlanma yapılabileceğinin bilgisini verdi.

Elbistan ve çevresindeki av sezonunun açılış-kapanışına ilişkin de alınan kararları açıklayan Doğan, “Bıldırcın ve üveyik avı, 20 Ağustos itibariyle başlayacak ve 25 Aralık 2022’de sona erecektir. Kum kekliği, kınalı keklik ve çil keklik avı ise 15 Ekim’de başlayıp 8 Ocak 2023’te bitecektir.

Sakar meke, sakarca, yeşilbaş, boz ördek, Macar ördeği, su çulluğu, kaya güvercini, tahtalı kara tavuk ve çulluk avı ise 15 Ekim’de başlayıp 5 Mart 2023’te bitecektir. Yaban domuzu ve çakal avı ise 20 Ağustos’ta başlayacak ve 19 Şubat’ta bitecektir.

Avlanma limitleri ise, bıldırcın 10 adet, üveyik 3 adet, kınalı kelik, çil keklik ve kum kekliği 2 adet, yaban tavşanı ve ada tavşanı da 1’er adetle sınırlı olacaktır. Ülkemiz av ve yaban hayatı kaynaklarının sürdürülebilirliği göz önünde tutularak alınan MAK kararları Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girecektir. Tüm avcı camiasına hayırlı olsun” dedi.

23 May 2022 - 17:41 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelKurbanlık: toklu ve kısır koyun bulunur.

Kurbanlık: toklu ve kısır koyun bulunur. Kurbanlıklarımız yaylada beslenmiştir. Akpınar Köyü Ömer Kaya 0543 312 44 84

Kurbanlık

Kurbanlık: toklu ve kısır koyun bulunur. Kurbanlıklarımız yaylada beslenmiştir. Akpınar Köyü Ömer Kaya 0543 312 44 84

Satılık tarla

Pınarbaşı 327 ada 29 parsel 886 M2 lik hisseli tarlam satılıktir.

MUKREMİN ÖZTÜRK

SATLIK TARLA

ELBİSTAN TAŞBURUN 3304 ADA 85 NOLU PARSEL 48774,90 m2 LİK TARLADA 2090 m2 LİK HİSSEM SATLIKTIR. FİYAT İÇİN ARAYINIZ. PAZARLIK PAYI VARDIR

MÜKREMİ̇N ÖZTÜRK

TEMİZLİK VE YEMEK

İSTASYONUMUZDA TEMİZLİK VE YEMEK İŞLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE BAYAN ELEMAN ARANMAKTADIR.

ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

Eğitim Fakültesi Mezunu/ Okul Öncesi Öğretmeni

Elbistan Bahçelievler mahallesinde bulunan yeni hayat rehabilitasyon merkezine; eğitim fakültesi mezunu veya formasyon almış fen edebiyat fakültesi me...

0 ÖZEL YENİ HAYAT ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

KİRALIK 2+1 3+1 Ev Arıyorum

2+1 veya 3+1 doğalgazli ev ariyorum

MHMUT AYDİN

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

İSTASYONUMUZDA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI ARANMAKTADIR

ENSAR PETROL

Oyun ablası

7 yaşındaki kızım için oyun ablası arıyoruz.Günluk 4-5 saat ilgilenecek,oyun oynayacak,ödev yaptıracak,18-30 yaş arası bayan arıyorum.

0(506) 903 57 70 ÖZGÜL BÖKE

Esentepe Mah 3+1 sobalı kiralık daire

1.Katta 3+1 sobalı dairedir. 2 balkon 1 kileri mevcut. Çelik kapı, taban parke döşeli, camlarında demir korkuluk bulunmaktadır. Binada yalıtım vardır....

ATİLA