Vali Coşkun’dan vatandaşlara orman yangını uyarısı

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, ‘Ormanlarımız mutlaka korumamız gereken varlığımız, hayat kaynaklarımızdan birisidir’ diyerek vatandaşları orman yangınlarına karşı daha dikkatli olmaya çağırdı.

Haber albümü için resme tıklayın

İl Yangın Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında, Vali Yardımcısı Erol Özkan, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan ve paydaş kurumların temsilcileriyle yapıldı.

Toplantıda, orman yangınları ile mücadeleye farkındalık oluşturmak ve mücadele de etkinliği artırmak amacıyla yapılan ve yapılması gereken çalışmalar istişare edildi.

Vali Coşkun burada yaptığı konuşmada, “Ormanlarımız mutlaka korumamız gereken varlığımız, hayat kaynaklarımızdan birisidir. Dolayısıyla biz de ilimiz özelinde havaların ısınmasıyla birlikte alınacak tedbirlerin, koordine edilmesi gereken hususların görüşülmesi maksadıyla bu toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Olası orman yangınlarının önlenmesine yönelik yapılması gereken ortak çalışmaların yanı sıra hemşerilerimizden de bu konuda duyarlılık bekliyoruz. Temennimiz hem ülkemiz hem de ilimiz de yangınlarla karşılaşmamak ve sorunsuz bir dönem geçirmek” diye konuştu.

Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç ise toplantıda, il genelinde yangınla mücadele de yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar ve görevli birimlerin yangına müdahale kapasitesi hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

Toplantı, alınan kararlara yönelik önerilerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

19 May 2022 - 17:53 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel