Hürriyetçi Eğitim Sen'den öğretmenlik yönetmeliğine tepki

Hürriyetçi Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası Kahramanmaraş İl Temsilciliği " Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliğine tepki gösterdi.

Konuyla ilgili olarak sendikadan yapılan yazılı açıklamada; Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği eğitim çalışanlarının beklentilerini karşılamadığı gibi yeni problemler doğurabilecek uygulamalar içerdiği vurgulandı.

Hürriyetçi Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası Kahramanmaraş İl Temsilciliği’nin, yönetmelikle ilgili görüş ve talepleri şu şekilde sıralandı:

“Uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik unvanları için sınav şartı yanlıştır. Öğretmenlerimize 10 yıl görev yapması kaydıyla uzman öğretmenlik unvanının verilmesi, 20 yıl görev yapması kaydıyla da baş öğretmenlik unvanının verilmesi gerekmektedir. Başka şartlar aramaya gerek yoktur. Disiplin cezası uygulanan öğretmenlerin mesleki kariyer imkanı elinden alınmamalıdır. Öğretmenlerimizden her anlamda beklenen fedakarlık tek taraflı olmamalı, bakanlığımız öğretmenlerimize verdiği değeri uygulamalarıyla da gösterilmelidir.

Öğretmen istihdamındaki ücretli öğretmen,  sözleşmeli öğretmen gibi sınıflandırma bitirilmelidir. Eşit işi yapan tüm eğitimcilerin eşit ücret alması gerekmektedir. Öğretmenlik mesleğinin saygınlığını garanti altına alacak düzenlemelere Öğretmenlik Meslek Kanununda yer verilmesi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki; gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.”

17 May 2022 - 17:04 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelKurbanlık: toklu ve kısır koyun bulunur.

Kurbanlık: toklu ve kısır koyun bulunur. Kurbanlıklarımız yaylada beslenmiştir. Akpınar Köyü Ömer Kaya 0543 312 44 84

Kurbanlık

Kurbanlık: toklu ve kısır koyun bulunur. Kurbanlıklarımız yaylada beslenmiştir. Akpınar Köyü Ömer Kaya 0543 312 44 84

Satılık tarla

Pınarbaşı 327 ada 29 parsel 886 M2 lik hisseli tarlam satılıktir.

MUKREMİN ÖZTÜRK

SATLIK TARLA

ELBİSTAN TAŞBURUN 3304 ADA 85 NOLU PARSEL 48774,90 m2 LİK TARLADA 2090 m2 LİK HİSSEM SATLIKTIR. FİYAT İÇİN ARAYINIZ. PAZARLIK PAYI VARDIR

MÜKREMİ̇N ÖZTÜRK

TEMİZLİK VE YEMEK

İSTASYONUMUZDA TEMİZLİK VE YEMEK İŞLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE BAYAN ELEMAN ARANMAKTADIR.

ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

Eğitim Fakültesi Mezunu/ Okul Öncesi Öğretmeni

Elbistan Bahçelievler mahallesinde bulunan yeni hayat rehabilitasyon merkezine; eğitim fakültesi mezunu veya formasyon almış fen edebiyat fakültesi me...

0 ÖZEL YENİ HAYAT ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

KİRALIK 2+1 3+1 Ev Arıyorum

2+1 veya 3+1 doğalgazli ev ariyorum

MHMUT AYDİN

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

İSTASYONUMUZDA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI ARANMAKTADIR

ENSAR PETROL

Oyun ablası

7 yaşındaki kızım için oyun ablası arıyoruz.Günluk 4-5 saat ilgilenecek,oyun oynayacak,ödev yaptıracak,18-30 yaş arası bayan arıyorum.

0(506) 903 57 70 ÖZGÜL BÖKE

Esentepe Mah 3+1 sobalı kiralık daire

1.Katta 3+1 sobalı dairedir. 2 balkon 1 kileri mevcut. Çelik kapı, taban parke döşeli, camlarında demir korkuluk bulunmaktadır. Binada yalıtım vardır....

ATİLA