Elbistan Fen Lisesi’nin ödüllü LGS denemesi yoğun ilgi gördü

Elbistan Fen Lisesi tarafından LGS sınavına girecek olan 8.sınıf öğrencilerine yönelik olarak Elbistan, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinde LGS genel son prova sınavı uygulandı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Fen Lisesi tarafından 8.sınıf öğrencilerinin önümüzdeki günlerde girecekleri Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınavı formatındaki ödüllü deneme sınavı, 15 Mayıs Pazar günü Elbistan, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinde birebir LGS sınavı formatında iki oturum halinde uygulandı.

Ortaokul 8.sınıf öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği sınavda; Elbistan Fen Lisesi, Elbistan Ortaokulu, Şehit Teğmen Harun Kılınç Ortaokulu ve Esentepe Ortaokulu, Şeker Ortaokulu ve Ali Tekinsoy Ortaokulu sınav merkezi binası olarak kullanıldı. Elbistan Fen Lisesi LGS sınavına 1800’e yakın 8.sınıf öğrencisi katıldı. Sınav, bakanlığın yönergeleri ile eşdeğer bir LGS sınavı şeklinde iki oturum olmak üzere uygulanan sınavda birinci oturum sözel bölüm olarak 09.30’da başlatıldı ve 75 dakika sürdü. Ardından verilen 45 dakikalık aradan sonra ikinci oturum sayısal bölüm olarak 11.30’da başlatıldı ve 80dakika sürdü. Sınava katılan öğrenciler ve velileri gerçek LGS sınavı heyecanı yaşadılar.

Sınav merkezlerinde görevli okul müdürleri, okul yöneticileri ve sınav merkezi okulların gözetmen olarak görev alan öğretmenleri herhangi bir görevli ücreti olmamasına rağmen fahri olarak görev yaptılar, tatillerinden ve pazarlarından fedakârlık yaparak görev aldılar ve sınavı uyguladılar.

Sınav sonrasında değerlendirme yapan okul müdürü Mikail Şahin, “Sınav, üç ilçe genelinde sorunsuz bir şekilde uygulandı. Tüm görevli meslektaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Üç ilçe genelinde çok güzel bir organizasyonla 8.sınıf öğrencileri Elbistan Fen Lisesi kalitesinde çok güzel bir sınav tecrübesi ve heyecanı yaşadılar. Tüm 8.sınıf öğrencilerine gerçek LGS sınavında da başarılar diliyoruz. Elbistan Fen Lisesi olarak sınavın uygulanmasında fedakarca görev alan tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca bölgemizin öğrencilerine, 8.sınıf öğrencilerine destek olan ve sınavda sponsorluk desteği veren ve bizleri destekleyen işletmemize de çok teşekkür ediyoruz.

Elbistan Kaymakamımız Sayın Özkan Demir ve Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kürşat Beyazıt’a ve şube müdürlerimize destekleri ve işbirliği için çok teşekkür ediyoruz. Böyle büyük bir organizasyonda, eşzamanlı uygulanan bu güzel sınav sürecinde planlama ve uygulama aşamasından sonuçlandırma aşamasına kadar büyük bir özveri ile çaba harcayan Müdür Başyardımcım Mustafa Buğday, Müdür yardımcılarımız Önder Uçar ve Mehmet Akif Ünsal ile sınav koordinatörlerimiz Matematik Öğretmeni Hüseyin Akdoğan, kimya öğretmenimiz Uğur Öksüz ile Elbistan Fen Lisemizin fedakâr tüm öğretmenleri ve yardımcı personellerine çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Nurhak ve Ekinözü ilçelerimizde sınavın ilçe genelinde organizasyonu ve sorunsuz olarak uygulanmasında çok olumlu yaklaşım sergileyen ve destekleriyle yanımızda olan başta Ekinözü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Turaç ile Nurhak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kazım Bozkurt olmak üzere okullarda sınav uygulamasını yapan yönetici ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz.

Elbistan Fen Lisemiz ülkemizde ismiyle ün yapmış çok önemli fen liseleri arasına girmek için emin adımlarla ilerlemektedir. LGS sınavına katılacak olan tüm 8.sınıf öğrencilerine başarılar diliyoruz ve öğrencilerimizin Elbistan Fen Lisesi ailesine katılmalarını öneriyoruz ve bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

16 May 2022 - 18:20 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelSatılık tarla

Pınarbaşı 327 ada 29 parsel 886 M2 lik hisseli tarlam satılıktir.

MUKREMİN ÖZTÜRK

SATLIK TARLA

ELBİSTAN TAŞBURUN 3304 ADA 85 NOLU PARSEL 48774,90 m2 LİK TARLADA 2090 m2 LİK HİSSEM SATLIKTIR. FİYAT İÇİN ARAYINIZ. PAZARLIK PAYI VARDIR

MÜKREMİ̇N ÖZTÜRK

TEMİZLİK VE YEMEK

İSTASYONUMUZDA TEMİZLİK VE YEMEK İŞLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE BAYAN ELEMAN ARANMAKTADIR.

ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

Eğitim Fakültesi Mezunu/ Okul Öncesi Öğretmeni

Elbistan Bahçelievler mahallesinde bulunan yeni hayat rehabilitasyon merkezine; eğitim fakültesi mezunu veya formasyon almış fen edebiyat fakültesi me...

0 ÖZEL YENİ HAYAT ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

KİRALIK 2+1 3+1 Ev Arıyorum

2+1 veya 3+1 doğalgazli ev ariyorum

MHMUT AYDİN

SATILIK BAĞ - BAHÇE

SATILIK BAĞ - BAHÇEEkinözü Orta İçme üzerinde 407 parsel 795 ada 2809 metreve 408 parsel 795 ada 1957m2' lik bahçem satılıktır.

0552 450 56 91

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

İSTASYONUMUZDA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI ARANMAKTADIR

ENSAR PETROL

Oyun ablası

7 yaşındaki kızım için oyun ablası arıyoruz.Günluk 4-5 saat ilgilenecek,oyun oynayacak,ödev yaptıracak,18-30 yaş arası bayan arıyorum.

0(506) 903 57 70 ÖZGÜL BÖKE

Esentepe Mah 3+1 sobalı kiralık daire

1.Katta 3+1 sobalı dairedir. 2 balkon 1 kileri mevcut. Çelik kapı, taban parke döşeli, camlarında demir korkuluk bulunmaktadır. Binada yalıtım vardır....

ATİLA

ELEMAN ARANIYOR

MİLLET BAHÇESİ KARSISI ADAKULE YANINDA BULUNAN ESLİNE GÜZELLİK MERKEZİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.DAHA ÖNCE GÜZELLİK VE KUAFÖR Hİ...

ESLİ̇NE GÜZELLİ̇K MERKEZİ̇