Elbistan Fen Lisesi, ‘Limitless Makers’ta’ Kahramanmaraş’ı temsil edecek

Elbistan Fen Lisesi’nin 30 öğrencisi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ‘Limitless Makers’ projesinde Kahramanmaraş ve ilçemizi temsil edecek.

Haber albümü için resme tıklayın

Proje ile ilgili bilgi veren okul müdürü Mikail Şahin; projenin ulusal çapta organize edildiğini belirterek, “Limitless Makers programı, öğrencilere akademik girişimcilik alanında eğitim vermeyi amaçlayan ve insanlık yararına teknoloji üretim basamaklarını öğrencilerin kavramasını sağlamak adına tasarlanmış dört haftalık bir programdır. Bu proje Gençlik ve Spor Bakanlığının bir projesidir.

Gençlerin kendileri hakkında daha fazla bilgi edinmesi ve gerçek tutkularını, yeteneklerini ve amaçlarını keşfetmesi için içsel bir yolculuğa çıkmalarını hedefleyen bir program olacaktır. Güçlü yanlarından nasıl faydalanacağını ve yeteneklerini geleceğin teknolojik yol haritasıyla nasıl kullanacağı konusunda, derinlemesine bilgi vererek gençlerimizin gelecekteki başarılarını en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olacağına inanıyorum” dedi.

Şahin, göreve geldikleri günden itibaren Elbistan Fen Lisesi’ni hem ilçe hem de bölgede marka okul haline getirebilmek için emek harcadıklarının altını çizerek, bu süreçte kendilerine destek veren tüm paydaşlara teşekkür etti.

Okul müdürü Mikail Şahin, projede Elbistan ve Kahramanmaraş’ı en iyi şekilde temsil edeceklerini de sözlerine ekledi.

Proje koordinatörü kimya öğretmeni Uğur Öksüz de,  bu projeye Kahramanmaraş'tan iki okulun katıldığını bu okullardan birinin Elbistan Fen Lisesi olmasının ilçemiz için oldukça mutluluk vereci olduğunu hatırlattı.

Öksüz, “Bu projeye katılacak öğrencilerimiz, İstanbul'da dört haftalık bir eğitime tabi tutulacak. Bu aşamada; akademisyenler, girişimciler ve gençler tarafından yürütülen sunumlar, bilim odağında tartışmalar ve son derece ilgi çekici uygulamalı etkinlikler gerçekleştirilecek. Öğrencilerimiz, üretim odaklı zihniyetin nasıl geliştirileceğini ve bu teknolojileri dünya üzerinde olumlu bir etki oluşturacak çözümler sunmak için fikir ve yeteneklerini nasıl uygulayacaklarını öğrenecekler.

Programa dahil olan öğrenciler; teknik girişimlerin kurulum aşamalarının neler olduğu ve değerlendirme parametrelerinin nasıl belirlendiği kavrayacak. Fikir üretmeden bilgi üretimine geçişte kullanılacak metodolojileri öğrenecek. Alanında başarılı olmuş, yenilikçi teknolojiler üzerine çalışan girişimci ve akademisyenlerle bir araya gelebilecekler.

 Bu projeye dahil olabilme başarısını gösteren 30 öğrenciye gerekli sunumlar yapıldı ve gerekli çalışmalar başladı. Bana verilen bu görev için okul idaresine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

14 May 2022 - 16:53 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncelakaryakıt satış elemanı (pompacı)

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere akaryakıt satış elemanı aranmaktadır. başvuru şahsen alınacaktır.

ELBİSTAN ENSAR PETROL

ETİ PLASİYER ALIMI

YÜKSELEN PAZARLAMA BÜNYESİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE; ETİ SATIŞ PAZARLAMA ELEMANI ALINACAKTIR. TERCİHEN TECRÜBELİ ASKERLİĞİN TAMAMLAMIŞ. GÖRÜŞMELER YÜZYÜ...

0(344) 419 07 37 YÜKSELEN PAZARLAMA

İş arıyorum

İş arıyorum 30 yaşındayım daha önce muhasebe şantiye garsonluk işlerinde çalıştım sgk lı ve en az asgari ücretli olması şartı ile çalışırım

SEMİH

KİRALIK BÜRO

KİRALIK BÜROKral İş Merkezi Kat 2 2+1 doğalgazlı Büro Kiralıktır.+90 (541) 899 99 09

+90 (541) 899 99 09

NUSRET YILMAZ KÜLEKCİ

İş verenlerden SGK lı çalışabilecigim iş arıyorum NUSRET YILMAZ KÜLEKCİ

0553 301 46 07

Ufuk can batmaz

Pınarbaşı mesire alanında bulunan MİHMANDAR CAFE DE çalıştırılmak üzere BAY- BAYAN deneyimli Garson alınacaktır..

UFUK CAN BATMAZ

bayan kasiyer

akaryakıt istasyonumuzun market bölümünde çalışacak bayan kasiyer alınacaktır

TUNCAY YARBI

ERKEK ELEMAN ARANIYOR

Aranan Eleman Şartları; 1 ) Lise mezunu olması 2) 20 yaşını geçmemiş olması. 3) Ofis ortamında çalışabilecek 4) Elbistan da ikamet ediyor olması Not:...

0(344) 415 58 44 MEHMET ÜZÜM MALİ MÜŞAVİRLİK OFİSİ

Çiçekte parselli müstakil tapu Arsa

çiçek köy içinde sakin bir ortamda müstakil "ev "ve Bahçe yapmaya uygun müstakil tapulu arsa

0(544) 315 44 61 AKDENİZ OTO LASTİK

ELEMAN ARANIYOR

MİLLET BAHÇESİ KARSISI ADAKULE YANINDA BULUNAN ESLİNE GÜZELLİK MERKEZİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.DAHA ÖNCE GÜZELLİK VE KUAFÖR Hİ...

ESLİ̇NE GÜZELLİ̇K MERKEZİ̇