Deva Partisi’nden Dünya Çiftçiler Günü ziyareti

Deva Partisi Elbistan İlçe Başkanı Muhammed Şahin, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla çiftçileri ziyaret etti.

Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Şahin, çiftçilerle sorun ve sıkıntıları ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretler ve tarım sektörünün bulunduğu noktaya ilişkin değerlendirme yapan Deva Partisi Elbistan İlçe Başkanı Muhammed Şahin, “Sahada olan çiftçinin, tohumundan fidesine tarım ürünlerini üreten ve soframıza gelmesi için çaba gösteren emektar çiftçi ve onlarla beraber bu amaca çalışan tarım işçisi kardeşlerimizin bu anlamlı gününü kutluyoruz” dedi.

Türkiye’nin, tarımda kendine yeten ülke konumundan ithalatçı duruma geldiğini belirten Başkan Şahin, “Deva Partisi olarak 2021 Haziran ayında açıkladığımız 56 maddelik tarım eylem planımızla çiftçimize verdiğimiz önemin ne denli olgunun göstermiş bulunmaktanız. Partimizin resmi internet sitesinde görülebilecek olan Parti olarak halkımıza, diğer partilere, gerekse iktidara yapılması gerekenlerin açık bir şekilde açıklamış bulunmaktayız.

Tarımda kendine yeten ve yetebilecek nadir ülkelerden olan Türkiye olarak günümüzde maalesef tahıl, hububat ve hatta hayvanına verdiği samanını dahi ithal etmek zorunda kalan bir ülke haline geldik. Günümüzde domatesin, biberin, salatalığın, soğanın patatesin, çiftçiden ucuza temin edip halka gelene kadar haftalık ev ihtiyacımızın fahiş fiyatlara satılması maalesef utanılacak ve acilen müdahale edilmesi gereken bir durumdur” ifadelerini kullandı.

Artan girdi fiyatlarının, çiftçileri tarımdan uzaklaştırdığını dile getiren Deva Partisi Elbistan İlçe Başkanı Muhammed Şahin, “Sulama ihtiyaçlarının, gübrenin, mazot, ilaç gibi bakım ürünlerinin yanı sıra ve tarla işçisi bulmak ve bunların ödemelerinin çiftçilerimize oluşturduğu mali yükler nedeni ile çiftçimiz ekemez veya ekmekten korkar halle gelmiş durumdadır. Kredi ile ekim yapan çiftçilerimiz ödeme günü geldiğinde kara kara düşünür olmuştur. Bölgemiz açısından planlanan sulama projelerine öncelik verilerek bir an önce tamamlanmasının bölge çiftçimiz ve insanımız açısından nedenli önemli olduğunun kurak gecen senelerden ve düşük rekolteli ürün hasatlarından biliyoruz. Türkiye’nin 4. büyük ovası olmamıza rağmen bölgede bu yönde kooperatifleşme ve sanayileşmenin az olması sebebi ile üretilen tarım ürünü çeşitliği ve istihdamı az ve ülkemize olan katma değeri istenilen ölçülerde olmamaktadır” şeklinde konuştu.

14 May 2022 - 16:51 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncelİçmelerde satılık pansiyon

383metre kare arsa içerisinde 7 oda, bir büro ve bir kileri mevcut. Odalarında toplam 20 yatak ,buzdolabı Ve tv mevcuttur.Çatımız 100 bin masrafla yen...

MEHMET ALİ

akaryakıt satış elemanı (pompacı)

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere akaryakıt satış elemanı aranmaktadır. başvuru şahsen alınacaktır.

ELBİSTAN ENSAR PETROL

ETİ PLASİYER ALIMI

YÜKSELEN PAZARLAMA BÜNYESİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE; ETİ SATIŞ PAZARLAMA ELEMANI ALINACAKTIR. TERCİHEN TECRÜBELİ ASKERLİĞİN TAMAMLAMIŞ. GÖRÜŞMELER YÜZYÜ...

0(344) 419 07 37 YÜKSELEN PAZARLAMA

İş arıyorum

İş arıyorum 30 yaşındayım daha önce muhasebe şantiye garsonluk işlerinde çalıştım sgk lı ve en az asgari ücretli olması şartı ile çalışırım

SEMİH

KİRALIK BÜRO

KİRALIK BÜROKral İş Merkezi Kat 2 2+1 doğalgazlı Büro Kiralıktır.+90 (541) 899 99 09

+90 (541) 899 99 09

NUSRET YILMAZ KÜLEKCİ

İş verenlerden SGK lı çalışabilecigim iş arıyorum NUSRET YILMAZ KÜLEKCİ

0553 301 46 07

Ufuk can batmaz

Pınarbaşı mesire alanında bulunan MİHMANDAR CAFE DE çalıştırılmak üzere BAY- BAYAN deneyimli Garson alınacaktır..

UFUK CAN BATMAZ

bayan kasiyer

akaryakıt istasyonumuzun market bölümünde çalışacak bayan kasiyer alınacaktır

TUNCAY YARBI

BAY - BAYAN ELEMAN ARANIYOR

Pınarbaşı mesire alanda çalışacak çalışma arkadaşları arıyoruz.bay- bayan garson gözleme ve börek yapacak bayan elemanlar alınacaktır.

0532 654 10 08

ERKEK ELEMAN ARANIYOR

Aranan Eleman Şartları; 1 ) Lise mezunu olması 2) 20 yaşını geçmemiş olması. 3) Ofis ortamında çalışabilecek 4) Elbistan da ikamet ediyor olması Not:...

0(344) 415 58 44 MEHMET ÜZÜM MALİ MÜŞAVİRLİK OFİSİ