Yolları çukurlardan kurtaracak çalışmalar nihayet başladı  

Elbistan’da, başta sürücüler olmak üzere vatandaşların muzdarip olduğu ve altyapı çalışmaları sonrasında bozulan yollarla ilgili hem Elbistan Belediyesi hem de Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt çalışmaları başladı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Belediyesi,  Pınarbaşı ve Orhangazi Mahallesi’nde sıcak asfalt çalışması sürdürürken; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi de sürücülerin çile noktası haline gelen Pınarbaşı Caddesi’ni yenilemeye başladı.

Elbistan’da, içme suyu, kanalizasyon ve doğal gaz çalışmaları sonrasında oluşan çukurlar, şehrin büyük bölümünde ulaşımda sıkıntıya neden oluyor. Çukurların bir kısmının kazıldıktan sonra gelişigüzel doldurulması; bir kısmının da asfaltlandıktan sonra çökmesi, sürücülerin ve vatandaşların en çok şikayet ettiği sorun olarak göze çarpıyor.

İlçede, cadde ve sokaklarda çalışma yapma yetkisi Elbistan Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin uhdesinde bulunuyor. Mahalleleri ilçe merkezine bağlayan yollar ile Hulusi Efendi, Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ile Gürbüz Turak, Söğütlü, Çilingir, Hacı Esat Efendi, Eldelek, Tepebaşı, Devlet Bahçeli, Kışla, Gariplik, Veysel Karani ve Recep Tayyip Erdoğan, Hamza Akbaş, Dulkadiroğlu, Göktürk, Kümbet, Güvenlik, Pınarbaşı, Terminal ve Ahmet Karacabey Caddesi’nin yanı sıra genişliği 20 metrenin üzerinde olan yollarla ilgili sorumluluk Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Diğer cadde ve ara sokaklar da Elbistan Belediyesi uhdesinde bulunuyor.

Ağır geçen kış şartlarının da etkisiyle bozulan yollarla ilgili şikayetler ayyuka çıkarken, başlayan asfalt çalışmaları sürücülere bir nebze olsun nefes aldıracak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Pınarbaşı Caddesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalarla, Pınarbaşı Mesire Alanı’na ve bölgede bulunan kamu kurumlarına ulaşım sağlayan arteri yeniliyor. Ulaşımda aktif olarak kullanılan arterde kazı, dolgu ve hafriyat çalışmalarının tamamlanmasının ardından sıcak asfalt uygulamalarına başlanacak. Kaldırımları da tamamen yenilenecek arterin ulaşım standardı artırılacak.

2022 yılı sıcak asfalt programını Kerkük Caddesi ile Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nden başlatan Elbistan Belediyesi, çalışmaları Orhangazi Mahallesi’ne kaydırdı. Elbistan Belediyesi, altyapısı tamamlanan güzergahlara ağırlık verirken; bozulma olan diğer noktalarda lokal yama çalışması yapıyor.

Başlayan çalışmaları değerlendiren vatandaşlar ise, altyapıdaki eksiklerin giderilmesini önemsemekle birlikte yollardaki bozulmalara da hızlı ve yerinde müdahale yapılmasına vurgu yaptılar.

‘Bozulan bozulduğu gibi kalmasın’ diyen vatandaşlar, “ Altyapı çalışmaları bizler ve sürücüler için çileye dönüşmesin. Sorumluluğu bulunan tüm kurumlar, bozduğunu kısa sürede eski haline getirirse sıkıntı kalmaz. Ama aylarca uğranmayan yerler var. Bozulan bozulduğu gibi kalıyor. Bu ise vatandaşa eziyetten başka bir anlam ifade etmiyor. Toprakla ya da çakılla kapatılan çukurlar; yağışın etkisi ile tekrar açılıyor. Asfalt yeniden çöküyor. Yolların birçoğu bu durumda. Altyapı da lazım bu şehre ama sonrasında olduğu gibi bırakılan yollara araçlarımız dayanmaz oldu. Çalışmaların şehrin geneline yayılarak sürmesini bekliyoruz” şeklinde konuştular.

14 May 2022 - 16:46 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelKİRALIK EV

Pınarbaşı Mah. Pınarbaşı Caddesi üzeri Pınarbaşı Camii yanında mantolu, Doğalgazlı Ev 4+1 kiralıktır. 

:0535 240 71 78

SATILIK ARAZİ

SATILIK ARAZİ YATIRIMA UYGUN BAHÇE TAPULU TARIMSAL FAALİYETLERE UYGUN HAYVANCILIK FAALİYETİNE DE UYGUNDUR. 2493 ADA 3 VE 4 PARSELLERDİR. HERBİRİ 10 DÖ...

MEHMET KAYA

Kiralık Daire

Köprübaşı Mahallesi, Gariplik Caddesi Göktürk Apartmanı No.19 Kiralık, eşyalı, doğal gazlı, güneş enerjili, okula ve çarşıya yürüme mesafesinde 2+1 da...

0(552) 881 92 84 AYŞE EKİCİ

BAYAN ELEMAN ARANIYOR

Optik sektöründe diksiyonu düzgün ikna kabiliyeti kuvvetli tecrübeli yada tecrübesiz bayan eleman aranıyor.. Müraacaatlar şahsen yapılacaktır.yer. Yaş...

413 20 00

ELEMAN ARANIYOR

Muhasebe Büromuzda Çalışacak Tecrübeli Bay - Bayan Muhasebeci Aranmaktadır. Durmuş ADBAY / Mali Müşavir 

0532 258 07 56

Öğretmen aranıyor

Merkezimize ;Özel eğitim öğretmeni (Lisans) veya Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursuna katılmış olan Sınıf Öğr...

YENİ HAYAT REHABİLİTASYON MERKEZİ

SATILIK TARLA

Çiçek mahallesinde örme yol mevki 894.parsel 5 dönüm 250 m2 olan tarlam satılıktır.Zübeyir Çoban

0505 866 66 95 - 0505 389 79 12

mihmandar Cafe

Pınarbaşı mihmandar cafede bizimle çalışacak bayan mutfakçi ve bayan garson ariyoruz.

0(530) 310 29 31 SEFA ERSOY

KİRALİIK DAİRE

Eğitim öğretim boyunca şehir dışından gelecek olan öğretmenler için kiralık 1artı 1. Şehrin göbeğinde öğretmen evininin karşısında eşyalı olarak İster...

SÜLEYMAN BEY

KİRALIK DAİRELER

Kızılcaoba Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi CivarıBirinci kat 2+1 Doğalgazlı, Çift Balkonlu 1800 TL Dairemiz Kiralıktır.EYLÜL 1'DEN İTİBA...

0534 013 42 46