Yolları çukurlardan kurtaracak çalışmalar nihayet başladı  

Elbistan’da, başta sürücüler olmak üzere vatandaşların muzdarip olduğu ve altyapı çalışmaları sonrasında bozulan yollarla ilgili hem Elbistan Belediyesi hem de Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt çalışmaları başladı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Belediyesi,  Pınarbaşı ve Orhangazi Mahallesi’nde sıcak asfalt çalışması sürdürürken; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi de sürücülerin çile noktası haline gelen Pınarbaşı Caddesi’ni yenilemeye başladı.

Elbistan’da, içme suyu, kanalizasyon ve doğal gaz çalışmaları sonrasında oluşan çukurlar, şehrin büyük bölümünde ulaşımda sıkıntıya neden oluyor. Çukurların bir kısmının kazıldıktan sonra gelişigüzel doldurulması; bir kısmının da asfaltlandıktan sonra çökmesi, sürücülerin ve vatandaşların en çok şikayet ettiği sorun olarak göze çarpıyor.

İlçede, cadde ve sokaklarda çalışma yapma yetkisi Elbistan Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin uhdesinde bulunuyor. Mahalleleri ilçe merkezine bağlayan yollar ile Hulusi Efendi, Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ile Gürbüz Turak, Söğütlü, Çilingir, Hacı Esat Efendi, Eldelek, Tepebaşı, Devlet Bahçeli, Kışla, Gariplik, Veysel Karani ve Recep Tayyip Erdoğan, Hamza Akbaş, Dulkadiroğlu, Göktürk, Kümbet, Güvenlik, Pınarbaşı, Terminal ve Ahmet Karacabey Caddesi’nin yanı sıra genişliği 20 metrenin üzerinde olan yollarla ilgili sorumluluk Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Diğer cadde ve ara sokaklar da Elbistan Belediyesi uhdesinde bulunuyor.

Ağır geçen kış şartlarının da etkisiyle bozulan yollarla ilgili şikayetler ayyuka çıkarken, başlayan asfalt çalışmaları sürücülere bir nebze olsun nefes aldıracak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Pınarbaşı Caddesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalarla, Pınarbaşı Mesire Alanı’na ve bölgede bulunan kamu kurumlarına ulaşım sağlayan arteri yeniliyor. Ulaşımda aktif olarak kullanılan arterde kazı, dolgu ve hafriyat çalışmalarının tamamlanmasının ardından sıcak asfalt uygulamalarına başlanacak. Kaldırımları da tamamen yenilenecek arterin ulaşım standardı artırılacak.

2022 yılı sıcak asfalt programını Kerkük Caddesi ile Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nden başlatan Elbistan Belediyesi, çalışmaları Orhangazi Mahallesi’ne kaydırdı. Elbistan Belediyesi, altyapısı tamamlanan güzergahlara ağırlık verirken; bozulma olan diğer noktalarda lokal yama çalışması yapıyor.

Başlayan çalışmaları değerlendiren vatandaşlar ise, altyapıdaki eksiklerin giderilmesini önemsemekle birlikte yollardaki bozulmalara da hızlı ve yerinde müdahale yapılmasına vurgu yaptılar.

‘Bozulan bozulduğu gibi kalmasın’ diyen vatandaşlar, “ Altyapı çalışmaları bizler ve sürücüler için çileye dönüşmesin. Sorumluluğu bulunan tüm kurumlar, bozduğunu kısa sürede eski haline getirirse sıkıntı kalmaz. Ama aylarca uğranmayan yerler var. Bozulan bozulduğu gibi kalıyor. Bu ise vatandaşa eziyetten başka bir anlam ifade etmiyor. Toprakla ya da çakılla kapatılan çukurlar; yağışın etkisi ile tekrar açılıyor. Asfalt yeniden çöküyor. Yolların birçoğu bu durumda. Altyapı da lazım bu şehre ama sonrasında olduğu gibi bırakılan yollara araçlarımız dayanmaz oldu. Çalışmaların şehrin geneline yayılarak sürmesini bekliyoruz” şeklinde konuştular.

14 May 2022 - 16:46 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncelİçmelerde satılık pansiyon

383metre kare arsa içerisinde 7 oda, bir büro ve bir kileri mevcut. Odalarında toplam 20 yatak ,buzdolabı Ve tv mevcuttur.Çatımız 100 bin masrafla yen...

MEHMET ALİ

akaryakıt satış elemanı (pompacı)

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere akaryakıt satış elemanı aranmaktadır. başvuru şahsen alınacaktır.

ELBİSTAN ENSAR PETROL

ETİ PLASİYER ALIMI

YÜKSELEN PAZARLAMA BÜNYESİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE; ETİ SATIŞ PAZARLAMA ELEMANI ALINACAKTIR. TERCİHEN TECRÜBELİ ASKERLİĞİN TAMAMLAMIŞ. GÖRÜŞMELER YÜZYÜ...

0(344) 419 07 37 YÜKSELEN PAZARLAMA

İş arıyorum

İş arıyorum 30 yaşındayım daha önce muhasebe şantiye garsonluk işlerinde çalıştım sgk lı ve en az asgari ücretli olması şartı ile çalışırım

SEMİH

KİRALIK BÜRO

KİRALIK BÜROKral İş Merkezi Kat 2 2+1 doğalgazlı Büro Kiralıktır.+90 (541) 899 99 09

+90 (541) 899 99 09

NUSRET YILMAZ KÜLEKCİ

İş verenlerden SGK lı çalışabilecigim iş arıyorum NUSRET YILMAZ KÜLEKCİ

0553 301 46 07

Ufuk can batmaz

Pınarbaşı mesire alanında bulunan MİHMANDAR CAFE DE çalıştırılmak üzere BAY- BAYAN deneyimli Garson alınacaktır..

UFUK CAN BATMAZ

bayan kasiyer

akaryakıt istasyonumuzun market bölümünde çalışacak bayan kasiyer alınacaktır

TUNCAY YARBI

BAY - BAYAN ELEMAN ARANIYOR

Pınarbaşı mesire alanda çalışacak çalışma arkadaşları arıyoruz.bay- bayan garson gözleme ve börek yapacak bayan elemanlar alınacaktır.

0532 654 10 08

ERKEK ELEMAN ARANIYOR

Aranan Eleman Şartları; 1 ) Lise mezunu olması 2) 20 yaşını geçmemiş olması. 3) Ofis ortamında çalışabilecek 4) Elbistan da ikamet ediyor olması Not:...

0(344) 415 58 44 MEHMET ÜZÜM MALİ MÜŞAVİRLİK OFİSİ