Elbistan Deneyap Teknoloji Atölyesi’nin tanıtım toplantısı yapıldı

‘Deneyap Türkiye’ projesi çerçevesinde Elbistan’a kurulacak ‘Deneyap Teknoloji Atölyesi’nin’ tanıtım toplantısı yapıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Geleceğin Teknoloji Yıldızlarını yetiştirmek amacıyla “81 İlde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi” projesi kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı işbirliği ile hayata geçirilen Deneyap Teknoloji Atölyeleri Elbistan ilçemizde kuruluyor. Deneyap Teknoloji Atölyesi’nin tanıtım toplantısı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Misak-ı Milli Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Atölye hakkında milli eğitim camiasına bilgi vermek için Elbistan’a gelen Sanayi ve Teknoloji Kahramanmaraş İl Müdürü Kadir Uysal, toplantı öncesi Elbistan Kaymakamı Özkan Demir’i makamında ziyaret etti. Uysal, Kaymakam Demir’le, projenin detaylarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Tanıtım toplantısına ise Elbistan, Afşin, Göksun, Ekinözü ve Nurhak İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile bu ilçelerdeki lise, ortaokul ve ilkokul müdürleri katıldı.

Sanayi ve Teknoloji Kahramanmaraş İl Müdürü Kadir Uysal, Elbistan’da teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmek amacı ile kurulan Deneyap Teknoloji Atölyesinde verilecek eğitimlerin içeriği, başvuru koşulları, hedef öğrenci kitlesi gibi konularda okul müdürlerini bilgilendirildi.

İl Müdürü Kadir Uysal, Elbistan, Afşin, Göksun, Ekinözü ve Nurhak ilçelerindeki okullarda eğitim gören proje, tasarım, teknoloji meraklısı tüm öğrencilerin sınava başvuru yapmasını beklediklerini ifade etti.

Uysal, “Elbistan Gençlik Merkezinde kurulacak olan Deneyap Teknoloji Atölyesinde öğrencilere 3 yıl boyunca ücretsiz olarak robotik kodlama, elektronik programlama, yapay zekâ, siber güvenlik, nanoteknoloji gibi teknoloji alanlarında eğitim verilmesi planlanmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin girişimcilik, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, karmaşık problemleri çözme, etkili iletişim ve takım çalışması gibi becerilerinin geliştirilmesi de hedeflenmektedir. Programa katılan öğrenciler 3 yıllık bir süreçte hem temel teknoloji yetkinlikleri kazanma, hem de özel ilgi alanlarında derinleşme imkânı elde edecektir. Atölye programları ortaokul düzeyinde hâlihazırda 4. ve 5. sınıfta eğitim gören öğrencilere, lise düzeyinde ise 8,9 ve lise hazırlık sınıflarında eğitim gören öğrencilere hitap etmektedir.

Deneyap Teknoloji Atölyelerine öğrenci kabulü, iki aşamalı seçme süreci sonunda yapılacaktır. Sürecin ilk aşaması olan yazılı seçme sınavı, e-sınav yöntemiyle 1 Haziran – 26 Haziran tarihleri arasında seanslar şeklinde gerçekleştirilecektir. Yazılı sınavın son başvuru tarihi ise 31 Mayıs 2022 olarak belirlenmiştir. Ayrıntılı bilgiye www.deneyapturkiye.org internet adresinden ulaşılabilmektedir” şeklinde bilgi verdi.

12 May 2022 - 17:05 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelSatılık tarla

Pınarbaşı 327 ada 29 parsel 886 M2 lik hisseli tarlam satılıktir.

MUKREMİN ÖZTÜRK

SATLIK TARLA

ELBİSTAN TAŞBURUN 3304 ADA 85 NOLU PARSEL 48774,90 m2 LİK TARLADA 2090 m2 LİK HİSSEM SATLIKTIR. FİYAT İÇİN ARAYINIZ. PAZARLIK PAYI VARDIR

MÜKREMİ̇N ÖZTÜRK

TEMİZLİK VE YEMEK

İSTASYONUMUZDA TEMİZLİK VE YEMEK İŞLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE BAYAN ELEMAN ARANMAKTADIR.

ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

Eğitim Fakültesi Mezunu/ Okul Öncesi Öğretmeni

Elbistan Bahçelievler mahallesinde bulunan yeni hayat rehabilitasyon merkezine; eğitim fakültesi mezunu veya formasyon almış fen edebiyat fakültesi me...

0 ÖZEL YENİ HAYAT ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

KİRALIK 2+1 3+1 Ev Arıyorum

2+1 veya 3+1 doğalgazli ev ariyorum

MHMUT AYDİN

SATILIK BAĞ - BAHÇE

SATILIK BAĞ - BAHÇEEkinözü Orta İçme üzerinde 407 parsel 795 ada 2809 metreve 408 parsel 795 ada 1957m2' lik bahçem satılıktır.

0552 450 56 91

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

İSTASYONUMUZDA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI ARANMAKTADIR

ENSAR PETROL

Oyun ablası

7 yaşındaki kızım için oyun ablası arıyoruz.Günluk 4-5 saat ilgilenecek,oyun oynayacak,ödev yaptıracak,18-30 yaş arası bayan arıyorum.

0(506) 903 57 70 ÖZGÜL BÖKE

Esentepe Mah 3+1 sobalı kiralık daire

1.Katta 3+1 sobalı dairedir. 2 balkon 1 kileri mevcut. Çelik kapı, taban parke döşeli, camlarında demir korkuluk bulunmaktadır. Binada yalıtım vardır....

ATİLA

BAY - BAYAN ELEMAN ARANIYOR

Pınarbaşı mesire alanda çalışacak çalışma arkadaşları arıyoruz.bay- bayan garson gözleme ve börek yapacak bayan elemanlar alınacaktır.

0532 654 10 08