Berber salonunu öğrencilerin ayağına taşıdılar  

Elbistan’da kuaförlük yapan Yusuf Kuzu ve İbrahim Özdemir, Yapraklı İlk-Ortaokulu’nda eğitim gören erkek öğrencilerin saçlarını gönüllü olarak tıraş etti. Birçoğu ilk defa berbere tıraş olan öğrencilerin mutluluğu yüzlerine yansıdı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’da kuaförlük yapan Yusuf Kuzu ve İbrahim Özdemir, berber salonunu, ilçeye bağlı Yapraklı Mahallesi’ne taşıdı. Makas, tarak ve diğer malzemelerini alan kuaförler Kuzu ve Özdemir, Yapraklı İlk-Ortaokulu’ndaki erkek öğrencileri tıraş etti. Okula gelen berber ağabeylerini gören çocuklar, ilk başta şaşkınlıklarını gizleyemedi. Tıraş sırasının kendilerine gelmesini sabırsızlıkla bekleyen çocuklar, berber ağabeylerinden birbirinden farklı modellerde saçlarını kesmelerini talep etti. İstedikleri modelde tıraş olan çocuklar, keyifli anlar yaşadı.

Bazı çocukların ilk kez bir berber tarafından tıraş olduğunu fark eden berber Yusuf Kuzu öğrencileri mutlu eden bu etkinliğin amacına ulaştığını söyledi. Yusuf Kuzu, okul müdürü Ömer Eren ve tüm Yapraklı İlk-Ortaokulu ailesine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı da ayrıca teşekkür etti.

Yapraklı İlk-Ortaokulu müdürü Ömer Eren ise okulunda yapılan bu toplumsal hizmet çalışmasıyla ilgili şunları ifade etti:

“Varlık nedenimizin öğrenciler olması nedeniyle onlara keyifli bir an yaşatmanın mutluluğunu ve öğrencilerimizin heyecanını bizler de hissediyoruz. Enes Erkek Kuaförü çalışanlarının öğrencilerimizi gönüllü olarak tıraş etmesi çok güzel bir davranış. Çocukların gözlerindeki o ışıltı, sevinç ve mutluluğu görebiliyoruz ve bu bizleri de çok mutlu ediyor. Biz de kendisine okul yönetimi olarak teşekkür ediyoruz.”

12 May 2022 - 17:03 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel