Elbistan Fen Lisesi’nden ‘kalite etiketi’ başvurusu

Elbistan Fen Lisesi’nin 10 Türk ve 6 yabancı paydaşla birlikte ortaklaşa sürdürdüğü ‘Don’t Panic, Give First Aid’ adlı e-Twinning projesiyle ilgili kalite etiketi başvurusu yapıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Okul müdürü Mikail Şahin, projenin Yenilik ve Girişimcilik kategorisi özel ödülüne de aday olduğunu söyledi.

‘Don’t Panic, Give First Aid’ adlı e-Twinning projesinin, özellikle ev kadınlarının ilk yardım bilinci oluşturmayı hedeflediğini belirten Elbistan Fen Lisesi Müdürü Mikail Şahin, “İngilizce öğretmenimiz Ekrem Erdem tarafından yürütülen Don't Panic,Give First Aid adlı ortağı olduğumuz e-twinning projemizin kalite etiketi başvurusunu yapmış bulunmaktayız. Projemiz 10 Türk ve 6 yabancı ortaklıdır. 2021 yılı Eylül ayında başladı. 2022 Nisan ayında bitti. 13 öğrencimizin aktif rol aldığı bir projedir” dedi.

Şahin, “Projemize başlama amacımız öğrenci, öğretmen, veli ve özellikle ev kadınlarının ilk yardım bilgi düzeylerini artırarak toplumda ilk yardım bilinci oluşturmaktır. Öğrenci ve velilerin katılımı sağlanarak, ev kazaları, kanama, zehirlenme, boğulma yanık kırık çıkık hayvan ısırmasında ilk yardım ve temel yaşam desteği ile ilgili bilgilendirme toplantıları ve uygulamalar yapıldı. Birlikte çalışarak slogan, oyun, kelime bulutu, anketler hazırlandı. Ortak ürün olarak akrostiş şiir, takvim ve dünya sağlık günü mesajı yapıldı. Proje sonunda e-dergi ve e-sergi hazırlandı. Proje hedefleri Milli Eğitim Bakanlığı 2023 vizyonu ve 21.yüzyıl becerileri ile örtüşmektedir. Projemiz Yenilik ve Girişimcilik Kategorisi özel ödülüne başvuracaktır. Projede görev alan öğrencilerimize ve öğretmenimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

12 May 2022 - 17:00 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel