‘Yayalar için 5 adımda güvenli trafik’ uygulaması yapıldı

Elbistan’da, Karayolları Trafik Haftası kapsamında “Yayalar için 5 adımda güvenli trafik” etkinliği düzenlendi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

İçişleri Bakanlığı’nın, 7-13 Mayıs Trafik Haftası dolayısıyla 81 il valiliğine gönderdiği genelge doğrultusunda 'Yayalar için 5 adımda güvenli trafik' mottosunun etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak etkinlik düzenlendi. Etkinliklerin Elbistan’daki adresi Şehit Er Rahmi Koldan Meydanı oldu. Uygulamaya, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kayhan, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Soner Arslan, trafik polisleri ve jandarma trafik personelleri katıldı.

Yaya geçitlerinde durdurulan sürücülere, jandarma ve polis trafik ekiplerince sürücülere bilgilendirme broşürleri dağıtılarak uyarılar yapıldı. Etkinliğe katılan Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kayhan ve İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Soner Arslan, sürücü ve yolculara konu hakkında bilgi vererek emniyet kemeri kullanmanın önemine dikkat çekti.

Araçlar durdurularak vatandaşların yolun karşısına güvenli geçişinin sağlandığı uygulamada, emniyet kemeri kontrolü yapıldı, sürücülere, yaya geçitlerindeki vatandaşlara yol vermeleri konusunda uyarıda bulunuldu.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kayhan, etkinlikle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda düzenlendikleri etkinlikte yayaların güvenliği için bilgilendirme yaptıklarını söyledi.

Etkinlikte, araçlardaki çocuklara, tişört, şapka ve kırmızı düdük hediye edildi.

 

07 May 2022 - 17:13 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Muhabir  Lale Sürücü