Öztunç, Kahramanmaraş’taki anket sonuçlarını açıkladı

Partisinin Elbistan İlçe Teşkilatı’nda açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, son seçim anketlerinin sonuçlarını paylaştı.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Partisinin Elbistan İlçe Teşkilatı’nda açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, son seçim anketlerinin sonuçlarını paylaştı.

AK Parti ve MHP’nin Kahramanmaraş’ta ciddi oy kaybı yaşadığını dile getiren Öztunç, CHP’nin yüzde 17-18, İYİ Parti’nin ise yüzde 15-16 oranına ulaştığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elbistan İlçe Teşkilatı’nda; Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Bayramlaşma törenine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un yanı sıra Gelecek Partisi İlçe Başkanı Kürşat Yüksel, Saadet Partisi Elbistan İlçe Başkanı Sami Polat, Elbistan Bakkal ve Esnaflar Odası Başkanı Kemal Şahin, Elbistan Şoförler Odası Başkanı Cemil Şahin ve partililer katıldı.

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan yaptı.

Başkan Arslan, tüm Elbistan halkı ve partililerin bayramı tebrik ederek, “Katılımlarından dolayı başta Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ali Öztunç olmak üzere herkese teşekkür ediyor, sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlar diliyorum” dedi.

Daha sonra katılımcılara hitaben konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, AK Parti’ye yüklendi.

AK Parti’nin oy oranının düşmesiyle birlikte siyasetin dilini de çirkinleştirdiğine vurgu yapan Öztunç, “AK Parti Milletvekilleri bizim milletvekillerimiz için çok ağır laf ettiler. Biz ise kem söz etmiyoruz. AK Parti eridikçe eriyor. MHP zaten eridi. AK Parti düştükçe hırçınlaşıyor; saldırganlaşıyor. Geziyle ilgili verdiği karar da bunun göstergesi Ama o sertleştirdikçe biz korkmayacağız. Korkmuyoruz çünkü haklıyız haklı olduğumuzu biliyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP’nin; Kahramanmaraş’ta yükselişini sürdürdüğünü söyleyen Öztunç, “Maraş’ta partimiz büyüyor. Bütün anketlerde oylarımız artıyor. Kahramanmaraş’ta AK Parti’nin oyu önce yüzde 68’di. Şimdi yüzde 40’lara düştü. Biz, Kahramanmaraş’ta ikinci partiyiz. İyi durumdayız. Yüzde 17-18’lerdeyiz. İYİ Parti, 15-16’larda. MHP bitmiş durumda. İnşallah daha iyi noktaya geleceğiz. Elbistan’da daha çok çalışacağız. Bu yılın onuncu ayında seçim olacağını düşünüyorum. Daha yüksek oy alacağız. Tüm hemşerilerimin ve partililerimizin bayramlarını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Öztunç, partililerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra il merkezindeki programları için Elbistan’dan ayrıldı.

03 May 2022 - 21:41 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel