Avrupa İğdeliler Derneği’nden anlamlı gelenek

Avrupa İğdeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetiminin, doğdukları ve büyüdükleri topraklara vefa borcu olarak her Ramazan ayında kurban kesme geleneği, bu yıl da devam etti.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Avrupa İğdeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hacı Ahmet Horuz, iyiliği ve paylaşmayı önemsediklerini söyledi.

Dernek olarak, kuruldukları günden beri Ramazan ayında dar gelirli ailelere destek olma adına birçok çalışmada gönüllü şekilde yer aldıklarını belirten Horuz, kurban kesme geleneğini de gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını anlattı.

Her ne kadar Avrupa’da yaşasalar da memleketleri ile bağlarını hiç koparmadıklarını vurgulayan Avrupa İğdeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hacı Ahmet Horuz, “11 ayın sultanı Ramazan’da hayra vesile olup, dar gelirli ailelerimizin sofralarını şenlendirmek istedik” dedi.

Başkan Horuz, şöyle konuştu:

“Dernek olarak hemşerilerimizin derdiyle dertlenen bir yönetim anlayışını benimsedik. Buralar bizim ata yurdumuz ve baba ocağımız. Köklerimizin olduğu topraklara elimizden geldiğince destek olmak zorundayız. Biz de hemşerilerimizin her zaman yanında olduğumuzun bir göstergesi ve vefa borumuzun simgesi olarak hemen her Ramazan ayında kurban kesiyoruz. Çok şükür bu yıl da kurbanımızı keserek; ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlerine kadar götürdük. İftar sofralarını şenlendirdiysek ne mutlu bize. Allah herkesin hayrını kabul etsin.”

Kesilen kurbanın etleri, İğdeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetiminin de desteği ile dağıtıldı.

 

 

27 Nis 2022 - 16:21 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel