Kaymakam Demir, şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar verdi

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, ilçedeki şehit yakınları, gaziler ve aileleri onuruna iftar yemeği verdi.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Kaymakamlığı, şehit yakınları ve gaziler ile ailelerini iftar programında bir araya getirdi. Elbistan Kaymakamı Özkan Demir’in ev sahipliği yaptığı organizeye şehit yakınları, gaziler ve ailelerinin yanı sıra Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şehmuz Altuner, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kayhan, İlçe Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç katıldı.

İftar programında şehit aileleri ve gazileri, eşi Dilek Demir’le kapıda karşılayan Kaymakam Demir, misafirlerinin masalarını da ziyaret ederek kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İftar öncesinde bir değerlendirme yapan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir,  şehit aileleri ve gazileri ağırlamaktan dolayı onur duyduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti olarak güzel olduğu kadar zor bir coğrafyada yaşadığımızı vurgulayan Kaymakam Demir, şöyle devam etti:

Ramazan ayının ilçemize, ülkemize ve İslam alemine huzur, bereket ve güzellikler getirmesini diliyorum. Dünyanın en güzel coğrafyasında ama üzerinde hiçbir zaman zayıf devletleri barındırmamış bir coğrafyada yaşıyoruz. Tarihimiz hep mücadelelerle geçti. Bu gün de emperyalist güçlerle onların uzantısı olan ülkelerin, örgütlerin ülkemizi zayıflatma, kuşatma ve provokasyon çalışmalarına maruz kalıyoruz. Devletimiz ve milletimiz; bugün Suriye’de, Kuzey Irak’ta, Akdeniz’de ve hatta kardeş ülkemiz Azerbaycan’da mücadelesine kararlılıkla devam etmektedir.”

Devlet olarak, şehit aileleri, gaziler ve ailelerinin her zaman yanlarında olduklarının altını çizen Kaymakam Demir, “İnanıyoruz ki; biz bir ve beraber oldukça üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir güçlük yoktur. Ecdadımız büyüklüğünü tarih boyunca ve her zaman bütün dünyaya defalarca göstermiştir. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; kanlarıyla ve canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Devletimiz her zaman sizin yanınızdadır. Hepinize de hayırlı Ramazanlar diliyorum” ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

İftar programı, Müftü Hacı Mustafa Kılınç’ın yaptığı duanın ardından sona erdi.

26 Nis 2022 - 17:44 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel