Çocuklar için elleri ile oyuncak yaptılar

Elbistan Çok Programlı Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin kendi elleriyle yaptıkları oyuncaklar, kırsal mahalledeki 20 çocuğun bayram hediyesi oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Çok Programlı Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri, ‘Meslek liseleri hayata dokunuyor’ sloganı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı ve yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçeye bağlı Güvercinlik Mahallesi’ndeki sosyo ekonomik durumu iyi olmayan çocukları sevindirmek için harekete geçti.

Sibel Dönmez, Nazar Yıldız Demir, Döne Alabacak, Nisa Avcı ve Rüveyda Kul adlı öğrenciler, Bölüm Şefi Narin Cinal Köksal’ın başkanlığı ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Sevgi Altundağ’ın sorumluluğunda çeşitli materyalleri kullanarak kendi elleri ile 20 adet oyuncak yaptı. Belirlenen çocukların hem 23 Nisan’ını hem de Ramazan Bayramı’nı özel kılmak isteyen öğrenciler, öğretmenleri Sevgi Altundağ’la birlikte mahallede kapı kapı dolaşarak oyuncakları dağıttılar.

El emeği göz nuru oyuncakları yapan öğrenciler, sosyo ekonomik durumu iyi olmayan çocukların kendilerini özel hissetmelerini sağlamak için böyle bir çalışmaya imza attıklarını belirterek, “Onların gözlerindeki mutluluğa şahit olmak çok güzel bir duygu” dediler.

  Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Sevgi Altundağ, proje ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Bu proje sayesinde öğrencilerimiz kendi el emeği ile yaptıkları oyuncakların bir çocuk tarafından kullanıldığını görmesini ve kendisinin de değerli olduğunun farkına varmasını sağlamıştır. Bu proje sayesinde meslek lisesi öğrencilerini aktif hale getirerek sosyal hayatta da ‘ben varım ben değerliyim’ duygusunu kazandırmış oluyoruz. Bu projenin bir parçası olarak birçok çocuğun hayatına dokunarak hedefimize ulaşmak mutluluk ve gurur vericidir” şeklinde konuştu.

 Çocuklar ve aileleri de; öğretmen ve öğrencilere teşekkür dileklerini ilettiler.

26 Nis 2022 - 17:05 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncelİçmelerde satılık pansiyon

383metre kare arsa içerisinde 7 oda, bir büro ve bir kileri mevcut. Odalarında toplam 20 yatak ,buzdolabı Ve tv mevcuttur.Çatımız 100 bin masrafla yen...

MEHMET ALİ

akaryakıt satış elemanı (pompacı)

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere akaryakıt satış elemanı aranmaktadır. başvuru şahsen alınacaktır.

ELBİSTAN ENSAR PETROL

ETİ PLASİYER ALIMI

YÜKSELEN PAZARLAMA BÜNYESİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE; ETİ SATIŞ PAZARLAMA ELEMANI ALINACAKTIR. TERCİHEN TECRÜBELİ ASKERLİĞİN TAMAMLAMIŞ. GÖRÜŞMELER YÜZYÜ...

0(344) 419 07 37 YÜKSELEN PAZARLAMA

İş arıyorum

İş arıyorum 30 yaşındayım daha önce muhasebe şantiye garsonluk işlerinde çalıştım sgk lı ve en az asgari ücretli olması şartı ile çalışırım

SEMİH

KİRALIK BÜRO

KİRALIK BÜROKral İş Merkezi Kat 2 2+1 doğalgazlı Büro Kiralıktır.+90 (541) 899 99 09

+90 (541) 899 99 09

NUSRET YILMAZ KÜLEKCİ

İş verenlerden SGK lı çalışabilecigim iş arıyorum NUSRET YILMAZ KÜLEKCİ

0553 301 46 07

Ufuk can batmaz

Pınarbaşı mesire alanında bulunan MİHMANDAR CAFE DE çalıştırılmak üzere BAY- BAYAN deneyimli Garson alınacaktır..

UFUK CAN BATMAZ

bayan kasiyer

akaryakıt istasyonumuzun market bölümünde çalışacak bayan kasiyer alınacaktır

TUNCAY YARBI

BAY - BAYAN ELEMAN ARANIYOR

Pınarbaşı mesire alanda çalışacak çalışma arkadaşları arıyoruz.bay- bayan garson gözleme ve börek yapacak bayan elemanlar alınacaktır.

0532 654 10 08

ERKEK ELEMAN ARANIYOR

Aranan Eleman Şartları; 1 ) Lise mezunu olması 2) 20 yaşını geçmemiş olması. 3) Ofis ortamında çalışabilecek 4) Elbistan da ikamet ediyor olması Not:...

0(344) 415 58 44 MEHMET ÜZÜM MALİ MÜŞAVİRLİK OFİSİ