İstanbul Elbistanlılar Derneği’nden Elbistan’a kardeşlik köprüsü

İstanbul Elbistanlılar Derneği’nin Ramazan ayı dolayısıyla hazırladığı gıda kolileri, kardeşlik köprüsü ile Elbistan’daki ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarını şenlendirdi.

Haber albümü için resme tıklayın

Ramazan ayı dolayısıyla yapılan yardımlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan İstanbul Elbistanlılar Derneği Başkanı Latif Erdoğan, “Ramazan denildiği zaman akla paylaşmak gelir. Ramazan İslam kardeşliğinin yaşandığı paylaşmanın, iyiliğin, cömertliğin ayıdır. İstanbul Elbistanlılar Derneği olarak “Elbistanlılar kardeştir” diyerek “Ramazan ayı bir olmayı gerektirir” mottosuyla 2022 Ramazan kampanyamızı başlattık. Elbistanlı hayırsever iş insanlarımızın destekleriyle, hazırladığımız 225 adet Ramazan kolisinin 70 adedini Elbistan merkezde, 150 adedini de İstanbul’da büyük bölümünü kardeşlerimize ulaştırdık.

Ayrıca 23 Nisan günü çocuklara çifte bayram yaşatmak gayesiyle, daha önce tespiti yapılan 66 kardeşimize de bayram elbisesi hediye ettik. Ne kadar çok gönüllü çalışma arkadaşlarımız olursa ve ne kadar çok bağış yapan vatandaşlarımız olursa daha fazla insana daha hızlı bir şekilde ulaşma imkânımız olacaktır. En güzel mutluluk yardıma muhtaç kişilere yardım ettikten sonraki mutluluktur. Sizler de bu mutluluğu yaşayabilirsiniz.

İstanbul Elbistanlılar Derneği olarak öncelikle yaklaşmakta olan mübarek Kadir Gecenizi, akabinde de her birimizin Yüce Allah biz sunulan tarafından mükafatlarından olan Ramazan Bayramınızı tebrik eder; Elbistanlı kardeşlerimizin her birini saygı, sevgi ve muhabbetle kucaklıyoruz” dedi.

 

26 Nis 2022 - 17:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel